Ми знайомі з РК-технологією вже кілька десятиліть і зараз вона знаходиться на такому високому рівні, що може конкурувати з дорожчими альтернативами. Але з чого складається такий РК-дисплей і які технології зображення використовуються сьогодні?
Як працює РК-дисплей?
Рідкокристалічний дисплей, який використовується в більшості модулів, представлених тут https://www.aks.ua/uk/catalog/displei-ekrany/, складається з декількох шарів. В основі лежить підсвічування, яке зазвичай побудоване на світлодіодах. Далі йдуть поляризаційний фільтр, скло TFT, шар самих рідких кристалів та кольоровий фільтр.
Принцип роботи полягає в тому, що світло, що випромінюється світлодіодами, проходить через поляризаційний фільтр і скло TFT, де воно трохи видозмінюється. Справжня магія відбувається у шарі рідких кристалів, які змінюють коефіцієнт пропускання цього світла. Далі модифіковані промені проходять через колірний фільтр та виводяться на дисплей у вигляді зображення.
А як щодо OLED-дисплея?
Екрани сучасних моделей смартфонів марки Xiaomi з цього каталогу https://www.aks.ua/uk/catalog/displei-ekrany/brand/xiaomi, на відміну від LCD, не підсвічуються світлодіодами. Спеціальні електролюмінесцентні кристали забезпечують генерацію світла. Перевага полягає в можливості досягти трохи кращої контрастності та темніших кольорів, ніж у випадку РК-технології.
У дисплеях AMOLED використовується активна матриця, тому вони можуть відображати об’єкти, що рухаються, ще більш плавно.
Технології РК-зображення
Звичайно, не всі РК-дисплеї однакові. Існує кілька типів, які мають деякі конструктивні відмінності. Найчастіше можна зіткнутися з такими модифікаціями матриць:
IPS
РК-дисплеї використовуються у більш дорогих пристроях, оскільки вони забезпечують дуже хороші кути огляду та точне відображення широкого діапазону кольорів. Однак їх недоліком є повільніший відгук і невисока контрастність.
PLS
LCD з перемиканням Plane-To-Line – це технологія, аналогічна IPS, але з невеликими конструктивними змінами, які роблять її придатною для використання у сенсорних екранах. Його головна особливість полягає в тому, що на екрані немає вигоряння пікселів. Порадує дана технологія дуже гарною яскравістю у поєднанні з великими кутами огляду.
TN
Хоча технологія Twisted Nematic LCD застаріла, вона, як і раніше, відрізняється високою яскравістю та швидкістю відгуку. Однак у порівнянні з IPS у цих дисплеїв не такі великі кути огляду і обмежена передача кольору. Через низьку ціну їх зазвичай використовують у більш простих телефонах, де швидкість відгуку відіграє найважливішу роль.
QLED
Світлодіоди з квантовими точками – одна з найпередовіших технологій РК-дисплеїв, представлених Samsung. У ньому переважає відмінна яскравість і додані квантові точки, які покращують загальну якість зображення і спектр кольорів, що відображаються. Таким чином, технологія QLED є найближчим конкурентом OLED-дисплеїв.