Київський кооперативний інститут бізнесу і права має довгу славну історію становлення та здобутків. Створений у 1920 р. як Український кооперативний інститут імені професора М.І.Туган-Барановського, нині він є багатоступеневим освітнім комплексом з правом підготовки кваліфікованих робітників, фахових молодших бакалаврів, бакалаврів, магістрів, докторів філософії. Є ліцензія на підвищення кваліфікації робітничих професій із присвоєнням відповідних розрядів.
Характеристику інноваційного закладу освіти обумовлює ціла низка репутаційних моментів, які є унікальними для освітнього простору України. Так, Інститут є єдиним закладом освіти в нашій державі, який має можливість видавати дипломи з QR-кодом та розміщувати їх в глобальній базі даних Вlockchain. Це дозволяє, просканувавши їх з телефону, робити миттєве підтвердження оригінальності в будь-якому місці планети. Причому, оскільки Вlockchain навіть теоретично не передбачає підробки, то рівень захисту таких дипломів є найвищим з усіх можливих.
Київський кооперативний інститут бізнесу і права єдиний заклад освіти в Україні, який погодився на встановлення сервісу зворотного зв’язку «SARAFAN». Даний сервіс – це міжнародне бізнес-рішення, спрямоване на поліпшення якості сфери послуг. Суть його полягає в тому, що на усій території організації розміщені QR-коди, навівши телефон на які, можна надіслати повідомлення з миттєвою доставкою керівнику закладу. Таким чином, усі проблемні моменти можуть вирішуватися оперативно, плюс зростає корпоративна солідарність студентів, оскільки вони відчувають, що можуть впливати на розвиток свого Інституту.
Завдяки постійним зустрічам студентів Інституту з цікавими людьми, організованих адміністрацією, під час навчання можна здобути унікальний досвід як в професійній сфері, так і в сфері комунікацій. Так, студенти Київського кооперативного інституту бізнесу і права були єдиними, кого запросили на зустріч з особистостями світового рівня Марком Гінзбургом та Девідом Ченом, де було представлено відомого у світі робота зі штучним інтелектом «Софія».
Розуміючи невідворотність процесів глобалізації та важливість інтернаціоналізації освіти, в Інституті відкриті безкоштовні курси та розмовні клуби з англійської, німецької та італійської мов. Іншою інноваційною характеристикою Київського кооперативного інституту бізнесу і права є приєднання його до підписантів Талуарської декларації, що об’єднує університети світу, які будують свій розвиток на засадах гармонії природи та суспільства.
Окрім переліченого, Київський кооперативний інститут бізнесу і права може похвалитися і іншими важливими в конкурентній боротьбі моментами – потужною міжнародною роботою, перемогами у наукових та творчих конкурсах, щорічним проведенням міжнародного фестивалю студентських колядок, підняттям свого прапору на найвищих вершинах Кавказу та ін. Все це та багато іншого можна знайти на інтернет-сторінці закладу (http://kkibp.edu.ua/) та в соціальних мережах.