Через коронавірус багато зараз можуть працювати з дому. І чим стирчати в загазованому місті і тісних квартирах, виходячи на вулицю виключно в масці, краще виїхати подалі. Нехай на дворі зима, все одно краще. Добре, якщо є «всесезонний» будинок за містом. Але якщо немає – не проблема, багато сімей такі будинки зараз орендують. Залишається головне – хороший інтернет-канал для віддаленої роботи.
Бувають просунуті заміські селища з оптоволоконним інтернетом, але це швидше виняток. Найімовірніше, доведеться покластися на мобільний інтернет. Він, на щастя, вже давно забезпечує швидкості, достатні для повсякденного використання, перегляду фільмів онлайн, відеодзвінків і так далі. Але, звичайно, не скрізь, все залежить від рівня покриття. Приїхали ви дивитися будинок мрії для оренди за містом, тестуєте швидкість інтернету (наприклад, тут) і бачите зовсім вже слабкі цифри. Відмовлятися тільки через це, якщо все інше влаштовує? Чи щось можна зробити? Можна!
По-перше, варто купити різні сім-карти і порівняти рівень прийому. Буває, що у одного оператора покриття немає, а в іншого базова станція поблизу і все супер. Якщо у всіх зв’язок так собі, то виберіть того, у кого сила сигналу краще. А потім сигнал треба буде посилити.
Як? Вже точно не за допомогою мобільних додатків, які можна зустріти в маркетах і еплсторах. Найчастіше це «шарлатанські» утиліти, які заробляють на рекламі. У гіршому випадку можуть виправити системні файли і викликати серйозні помилки. У кращому – зробити щось більш-менш корисне, але все одно немає сенсу їх встановлювати. Впораєтеся самостійно, зайшовши в налаштування смартфона. Буває, телефон принципово чіпляється до мережі 2G, хоча 3G видасть більш швидке з’єднання. Або просто «скаче» між різними стандартами, так як сигнал нестабільний. Тоді в налаштуваннях треба примусово вибрати одну з мереж. Хоча навряд чи цей спосіб прискорить мобільний інтернет для комфортної роботи. Що прискорить? Купівля репітера – підсилювача стільникового зв’язку.
Робота репітерів полягає в тому, щоб отримувати впевнений сигнал стільникового зв’язку (для цього їх потужні антени розміщуються там, де зв’язок краще, – дах будинку, наприклад), а потім роздавати далі.
Репітери можуть бути:
- Широкосмуговими. Підсилюють сигнал всіх операторів на одній частоті. Коштують недорого.
- Мультидіапазонними широкосмуговими. Принцип той же, але можуть «обслуговувати» відразу кілька частот, наприклад, 2G, 3G, і 4G, коштують дорожче.
- Смугові. Працюють з конкретним оператором в обраному діапазоні. Недешеві, але найбільш ефективні, так як заточені на «виділення» і посилення сигналу без перешкод.
А ще є бустери. Ці гаджети працюють в зв’язці з репітерами і можуть в свою чергу посилити сигнал репітера і «розносити» по великому і розумному будинку.
Вибирати відповідний репітер краще консультуючись з фахівцями – продажем цих пристроїв займається чимало фірм. Не будемо стверджувати, що неможливо розібратися самостійно, але треба врахувати багато моментів – рівні сигналу і діапазони покриття, структуру і площу житла, коефіцієнт посилення. Неправильне налаштування репітера може навіть вплинути на роботу базових станцій операторів.
Репітер варто використовувати і в тому випадку, якщо стільниковий сигнал на дачі «більш-менш прийнятний», але все ж невпевнений. Отримуючи впевнений сигнал, телефон буде відчувати себе як в місті, як наслідок – буде повільніше розряджатися і менше випромінювати, так як при постійному пошуку мережі його приймачі знаходяться «в напрузі».