Аромат – це певні асоціації, формування приємного образу, який хочеться згадувати. Він прикрашає навіть краще, ніж одяг. Щоб досягти такого ефекту, необхідно правильно наносити парфум незалежно від його виду. Розберемося у всіх нюансах.
Що впливає на стійкість аромату
Багато хто стикався з ситуацією, коли буквально через пару годин після нанесення парфуму його аромат кудись випаровується. Причому тут далеко не завжди працює твердження, що якщо ви не відчуваєте своїх парфумів, то вибрали їх ідеально. Адже оточуючі теж можуть не відчути того особливого запаху, який ви так довго вибирали.
Здебільшого на стійкість впливає, який тип парфумерії використовується. Є три основні групи:
- парфуми. Вони найстійкіші та зберігаються на шкірі максимум добу. Вирізняються явним шлейфом, багатогранністю композиції, натуральними інгредієнтами. При цьому духи дорогі, їх аромати часто «важкі», окремі можуть залишати сліди на одязі;
- парфумована вода. Стійкість – близько 6 годин. Характерна виразність аромату на середніх та серцевих нотах, компоненти високоякісні, доступні за ціною. Однак шлейф ледь відчувається або зовсім відсутній;
- туалетна вода. Зберігається не більше 3 годин. Аромат, виражений на початкових нотах, дуже доступна ціна. З недоліків – велика витрата, немає нот серця та шлейфу.
Здавалося б, універсальне рішення – придбати парфуми з відповідним ароматом, але це не зовсім так. Туалетна вода підійде для насиченого дня, при цьому оновлення кожні кілька годин не буде проблемою. Духи більше доречні для прохолодного вечора, адже відрізняються тривалим та інтенсивним звучанням. Що стосується парфумованої води, то вона актуальніша для літа і виключно денного застосування.
Місця та способи нанесення парфумів: чому це важливо
Існують певні місця, куди потрібно завдати парфумів, щоб пахнути якомога довше і не створювати дискомфорт собі та оточуючим. Причому ці зони на нашому тілі «гарячі» в буквальному сенсі слова – у них кровоносні судини розміщені максимально близько до шкіри. Ключові точки:
- зап’ястя рук;
- задня частина шиї;
- область за вухами;
- вигин ліктя;
- пупок;
- волосся;
- ямка під колінами;
- поперек – це не найпопулярніше місце, але воно теж фігурує у рекомендаціях.
Багато хто, чуючи, що є важливим спосіб нанесення, дивуються: як можна по-іншому це зробити, як пшикнути? Проте, є деякі нюанси. Наприклад, якщо капнути на гребінець і розчесати волосся, можна розподілити аромат по всій довжині. Ще один спосіб – бризкати не на себе, а вперед і потім підійти під хмару, що утворилася. Це чудове рішення для концентрованих парфумів.
Важлива рекомендація – при виборі місця та способу нанесення парфуму головне – не перестаратися. Якщо аромат дуже стійкий, вибирайте лише одну зону та використовуйте трохи парфумів. Для парфумованої води застосовуйте кілька точок, а туалетну можна сміливо бризкати на волосся.
Додаткові рекомендації щодо використання парфуму
Щоб продовжити стійкість парфумів та не зіпсувати аромат, який так сподобався, слід використати ще кілька рекомендацій. Одна з найважливіших – незалежно від типу парфумерії, наносіть її виключно на чисту шкіру, ідеально відразу після душу. Запах поту та несвіжої дерми, на якій природно виступає себум, вступає в реакцію з ароматичною композицією, і результат навряд чи порадує. Використання після душу, причому нанесення на вологу шкіру, дасть відмінний ефект. Так ароматична композиція вбереться в дерму і зафіксується довше.
При нанесенні парфуму слід починати з невеликої кількості, адже прибрати надлишок у разі чого не вийде. Значно краще за необхідності додати. Та й треба розуміти, що оточуючі не хочуть бути битими ароматом навіть найдорожчих нішевих парфумів, нехай вони захоплюють своїм звучанням, а не силою.
Також не рекомендується протягом дня змішувати кілька запахів, навіть якщо вони не дуже стійкі. Перед тим як використовувати інший тип парфумерії, слід відправитися як мінімум у душ, а краще полежати хвилин 10 у наповненій ванній.