Згідно з указом президента, до кінця наступного року має відбутися тендер на продаж 4G каналів зв’язку.
За словами глави НКРЗ Олександра Животовского, для визначення потреб в спектрі розробляється модель ринку, яка буде обумовлюватися чотирма основними національними 4G операторами. Варто зазначити те, що мова йде про інфраструктурних операторів, проте віртуальних операторів, які будуть використовувати інфраструктуру, може бути набагато більше.
Зацікавленість у впровадження технології 4G виявили 7 компаній: фіксовані оператори Київстар, МТС Україна, lifecell, CDMA-оператор Інтертелеком, Датагруп і бездротові провайдери Giraffe і Перший інвестиційний союз. Саме на їх замовлення, британська аналітична компанія Analysys Mason провела дослідження з розподілу радіочастотного ресурсу в Україні і визначення необхідної кількості частот для 4G зв’язку.
За підсумками перших досліджень Analysys Mason, було визначено, що в найближчі 5 років 4G-операторам знадобиться не менше 50 МГц додаткових каналів зв’язку з комбінацією низьких і високих радіочастот. Такі обсяги можна порівняти з обсягами, виділеними на впровадження 3G.
Також в найближчі 15 років може знадобитися як мінімум 220 МГц додаткових частот в спектрі, окрім тих, які вже використовуються. Голова Analysys Mason Кріс Стенфорд-Біале зазначив, що при певних сценаріях розвитку ринку, а також при зростанні обсягів трафіку і ліцензування, потреба в каналах зв’язку може зрости до 380 МГц.
Наступні етапи роботи Analysys Mason полягатимуть в рекомендаціях щодо необхідних змін для розподілу спектра. Дослідницька компанія повинна надати їх ще до початку осені. Потім буде проведено аналіз необхідних робіт з усунення інтерференції між цивільними та військовими частотами. Імовірно, аналіз буде завершено в листопаді, після чого на ринку будуть вноситися всі необхідні зміни, і почнеться підготовка до проведення тендеру з продажу каналів зв’язку.
Виходячи з досвіду впровадження технологій 3G, що зайняло півроку, а також беручи до уваги те, що ситуація з четвертим поколінням трохи складніше, то впровадження 4G може зайняти приблизно рік. Одним з стоп-факторів впровадження 4G технології може бути вирішення питань з військовими користувачами радіочастот. Іншими ж стоп-факторами можуть бути необхідність звільнення частот, що використовуються аналоговим телебаченням, і рішення задачі нерівномірного розподілу частот між операторами.