За кінець 2016, початок 2017 року біткойн встиг кілька разів побити свій рекорд за вартістю. Хоча криптовалюти не так давно увійшли в активне використання, багато вчених відзначають, що саме за цим видом грошей майбутнє. Так, Кембриджський центр альтернативних фінансів (CCAF), що входить до складу Кембріджського університету, опублікував звіт під назвою «Глобальний порівняльний аналіз криптовалют» (Global Cryptocurrency Benchmarking Study).
У цьому звіті розглянуто кілька секторів світової криптовалютной індустрії, куди входять біржі, гаманці, постачальники платіжних послуг, майнінгові пули та інші. Старший науковий співробітник CCAF і дослідник в Центрі макроекономіки, доктор Гаррік Хайлмен (Dr.Garrick Hileman) провів дане дослідження, спеціально щоб глобально вивчити основні сектори даної індустрії.
За словами Доктора Гаррика Хайлмена криптовалюта стає все більш важливою частиною суспільства і роботи техніки по всьому світу. Так, судячи з дослідження, кількість людей, які використовують криптовалюту зросла і наближається до населення невеликої країни — від 2.9 до 5.8 мільйонів чоловік. Більшість є жителями Північної Америки і Європи.
Досліджувалися дані близько 150 криптовалютних компаній і експертів з 38 країн. Сюди увійшли також думки і оцінки таких людей, як Пітер Сміт (Peter Smith) з Blockchain.info, Роджер Вер (Roger Ver) з Bitcoin.com і компаній Coinbase, Bitmain, BTCC і Unocoin.
Було проведено 4 онлайн-опитування з вересня 2016 по січень 2017 року, в цей же час проходив збір даних від компаній і експертів. У дослідженні 114 сторінок і 4 основні розділи — біржі, гаманці, платежі і Майнінг.
Межі між секторами в індустрії криптовалюти розмиваються — 31% компаній працюють, як мінімум, в двох сектора одночасно. Десь 1 876 осіб мають постійну роботу в індустрії, але ця цифра імовірніше набагато більша, так як не всі компанії брали участь в дослідженні.
Цікаві факти: криптовалютні кошики витрачають дуже багато на роботу служби безпеки, на відміну від інших компаній, які теж займаються платежами і при цьому, тільки 52% невеликих і 35% великих бірж мають офіційну державну ліцензію.