Професія тестувальника з’явилася з першими комп’ютерними програмами і досі не втрачає актуальності. Якщо спочатку програмістам доводилося самостійно перевіряти свої продукти на наявність помилок, зараз ця функція виділилася в окрему професію – активно розвивається, добре оплачувана і дуже цікава.
На ринку праці попит на тестувальників продовжує зростати, а самі фахівці перестали обмежуватися програмним забезпеченням і займаються тестуванням мобільних пристроїв, апаратного забезпечення, ігрових консолей. Розберемося докладніше, чим займається тестувальник і як швидко можна увійти до цієї сфери з нуля.
Хто такі тестувальники та якими вони бувають
Якщо говорити простими словами, тестувальник займається перевіркою. Він має чітко прописаний алгоритм, яким він вивчає продукт, знаходить у ньому помилки і все документує. Далі – передає результати розробникам. У тестуванні є два види:
- Ручне, в якому спеціаліст самостійно проходить тестові сценарії, не використовуючи автоматичних інструментів.
- Автоматизоване, де для виконання тестів потрібно користуватися спеціальними інструментами та скриптами.
Кожен тип тестування має свої переваги та недоліки. Для досягнення ідеальних результатів їх комбінують або, наприклад, використовують QA Manual на початкових стадіях і перевірки інтерфейсу користувача, а QA Automation застосовують на великих обсягах даних.
Які технічні навички необхідні для входження у професію
Методологія розробки програмного забезпечення, розуміння різних методик тестування, володіння інструментами для відстеження багів – це повинні вміти всі тестувальники без винятку. Для QA Manual знати програмування необов’язково. У цьому напрямі важливіші уміння тестувати інтерфейс користувача, відповідати за тестову документацію і володіти інструментами ручного тестування.
QA Automation – напрямок глибший і серйозніший. Тут для входу в професію потрібно знати щонайменше одну мову програмування, а також володіти рядом інструментів:
- автоматизації тестування;
- безперервної інтеграції та розгортання;
- тестування API;
- стрес-тестування.
Ручне тестування легше у навчанні. Стати фахівцем-початківцем у напрямку QA Manual з нуля можна менш ніж за півроку. QA Automation вимагає більше знань та навичок. На їх вивчення потрібно трохи більше часу.
Де можна швидко та якісно навчитися професії тестувальника
Найефективніший спосіб увійти до професії – закінчити гарні курси:
- Вони надають структуроване навчання на актуальні теми.
- Ви отримаєте практичні навички під керівництвом досвідчених наставників.
- Завжди можна розраховувати на зворотний зв’язок від викладачів.
- Після закінчення навчання ви отримаєте сертифікат, що підтверджує вашу компетенцію.
Школа тестувальників – це місце, де ви можете з нуля освоїти цікавий, високооплачуваний та популярний IT-напрямок. Тут ви можете навчитися професії QA Manual всього за 4 місяці або пройти курс QA Automation (що включає QA Manual) за 8 місяців. Окрім глибоких знань, школа PASV пропонує студентам стажування на реальних міжнародних проєктах, допомогу з працевлаштуванням та можливість одночасного безкоштовного навчання вашого чоловіка/дружини.