Сучасні технології дозволяють повністю відмовитися від громіздкої дорогої інфраструктури аналогових АТС, при цьому зберігши і розширивши їх функціонал за рахунок IP-телефонії.
Як працює технологія і скільки коштує IP-телефонія? За відповідями ми вирушили в офіс національного телеком-оператора України Київстар.
Як працює і кому підходить IP-телефонія
Принцип роботи IP-телефонії в трансформації голосу в цифровий формат і відправки його у вигляді пакетів даних по інтернет-кабелю. На зворотному боці пакетні дані переводяться назад в голос і співрозмовник чує звичну мову.
Завдяки передачі даних на швидкостях, близьких до швидкості світла, обмін інформацією відбувається практично миттєво.
Для роботи IP-телефонії не потрібна виділена телефонна лінія та кабельний інтернет. Якісний зв’язок стабільно працює за допомогою мобільного інтернету і дозволяє спілкуватися зі співрозмовником в будь-якій точці світу.
IP-телефонія – відмінне рішення для:
- компаній, які часто переїжджають, але не готові весь час міняти номер телефону;
- фірмам, у яких немає можливості підключити звичайний міський телефон;
- бізнесу, де важливо обслуговувати клієнтів і відповідати на дзвінки навіть за межами офісу.
Для запуску центру обробки замовлень з використанням IP-телефонії не потрібне додаткове обладнання. Досить встановити спеціальний софт на робочий ноутбук і підключити до нього гарнітуру з мікрофоном для комфортного прийому дзвінків – і все, робоче місце готове. Таким чином, IP-телефонія відкриває широкі можливості для компаній з нестабільним завантаженням відділу продажів, дозволяючи в разі необхідності гнучко і швидко додавати і зменшувати робочі місця.
Тарифні плани на IP-телефонію
За доступ до IP-телефонії в Київстар передбачена щомісячна абонентська плата декількох типів. Два базових тарифи за 50 і 150 грн забезпечують користування однією сполучною лінією. При цьому користувач отримує:
- 166,66 хв на дзвінки в межах міста;
- 0,54 грн/хв – міжміський зв’язок;
- 1 грн/хв дзвінки на Київстар і 1,2 грн на інших операторів;
- від 5 грн/хв за міжнародні дзвінки.
Розширені пакети вартістю від 700 до 5600 грн пропонують від 2 до 90 з’єднувальних ліній в одному каналі. Відмінний варіант для проектів з великим об’ємом дзвінків і великим відділом їх обробки. Політика Київстар передбачає зменшення вартості хвилини дзвінка на мобільний, з ростом розміру абонплати.
Як підключитися і налаштувати IP-телефонію
Щоб підключити IP-телефонію будуть потрібні IP-телефон, комп’ютер зі спеціальним софтом або USB-телефон. Експерти Київстар рекомендують використовувати для роботи IP-телефонії безкоштовні програми SoftPhone, X-Lite або Phonerlite, вони давно довели свою ефективність на території України і за її межами.
На офіційному сайті Київстар можна скачати детальну інструкцію з налаштування IP-телефонії оператора. Переходьте і активуйте вигідне рішення для власного бізнесу.