Діти ніколи не втомлюються від комп’ютерних ігор, а ось від класичних уроків у них закриваються очі. Це відбувається тому, що світ навколо змінюється, а система освіти залишається, як і була. Ті самі «Сідай, два», «А голову ти дома не забув?», «Дзвоник дзвонить для вчителя».
Поки освітяни, методами яких вчили наших прабабусь, заповнюють журнали та пишуть крейдою на дошці, Комп’ютерна Академія ШАГ презентує інноваційний продукт. Мова йде про дистанційну школу Unicorn, яка стала метавсесвітом знань. Віртуальний простір на платформі M.A.P.S – ліцензована загальноосвітня школа, яка повністю замінює традиційне навчання. Учні тут грають та навчаються одночасно. Школярі з 5 по 11 клас прокачують своїх аватарів, заробляють бонуси та освоюють корисні скіли. Нова система зробила ставку на отримання навичок, а не інформації. Бо нащо вчити купу фактів, які можна нагуглити за 30 секунд?
Стронг гейміфікейшн за вимогами Міністерства освіти
Ідея створення метавсесвіту Unicorn належить засновнику Комп’ютерної Академії ШАГ, доктору педагогічних наук Дмитру Корчевському та його команді.
«Щоб втримати дитину на місці 45 хвилин, наші розробники впровадили так званий стронг гейміфікейшн – максимальне розв’язання навчальних задач через гру. Від гаджетів та прокачування персонажів діти не втомлюються ніколи. Знаю це з власного досвіду, бо виховую трьох дітей» – говорить Дмитро Корчевський.
За його словами, навчальний процес в Unicorn спрямований на отримання практичних навичок, які зможуть приносити хороші гроші.
«Це реальна цінність, яку потім можна продавати суспільству. Чим унікальніші вміння, тим дорожчі вони коштують, і тим краще учні будуть почуватися у майбутньому. Особливі навички роблять людей більш цінними та бажаними у соціумі» – вважає Дмитро Корчевський.
Уроки в дистанційній школі відбуваються онлайн, або їх можна подивитись в запису у будь-який час. Особливо це зручно, колі діти знаходяться в іншому часовому поясі або мають нагальні справи. Керівництво проєкту приділяє багато уваги соціалізації учнів.
«Онлайн школа дозволяє спілкуватись дітям та глядачам так само легко, як в офлайн, – розповідає директорка Unicorn Анна Туровська, – Діти мають можливість дружити та об’єднуватися у команди. На M.A.P.S ми необмежені та маємо змогу віртуальних мандрівок світом, перегляду найкращих навчальних подкастів з історії, географії чи дослідів з хімії, фізики, біології. Також дітей дуже стимулює дух змагань. Наприклад, найкращий учень може стати мером одного з містечок та його фото буде висіти у «Залі слави».
Мапа Unicorn має безліч маршрутів, які приведуть аватар до перемоги. Кожен школяр самостійно обирає, що йому вчити сьогодні та в якому обсязі. Він може поглиблювати свої знання у сфері, яка відповідає його інтересам, та не занурюватись туди, де не цікаво.
«Замість стандартних уроків учні пишуть есе, грають в «вірю-не вірю», виконують сімейні завдання. Всі роботи на сервері перевіряють викладачі. Коли вони ставлять оцінку – аватари отримують монети чи кристали. Скарби дають можливість купити нове обладнання або інші «плюшки» для персонажів», – описує процес Анна Туровська.
До речі, не дивлячись на неординарний підхід, програма Unicorn повністю відповідає вимогам Міністерства освіті та науки України. По закінченню «дистанційки» учні отримують повноцінні свідоцтва про здобуття базової та повної загальної середньої освіти.
Творчому кораблю творче плавання
Вже майже другий рік поспіль персонаж Андрія Куделі «живе» у метавсесвіті Unicorn. Зараз хлопець навчається у 8 класі. Разом із мамою школяр написав «Кібернезнайомці, або як уникнути халепи», має власний Youtube-блог «Android Super Show» та розроблює ігри на базі платформи «Roblox Studio». Андрій говорить, що всі його проєкти тісно пов’язані із творчістю. Це стало основною причиною переходу до школи нового формату.
«Я намагаюсь вести активне життя, – говорить Андрій, – Тому мені цікаво вчитися саме в ігровій формі: проходити різні завдання, дивитися цікаві відео, слухати авторські лекції. За два роки навчання тут, я дізнався набагато більше, ніж за 7 попередніх класів. Дуже люблю похвалу, тому докладаю всіх зусиль, щоб її отримати».
Аватар Владислави Волкової, як ніхто знає, що таке успіх. В реальному житті дівчина має титул чемпіонки України та Європи з черлідинга (виду спортивних танців – авт.). Також ученицю можна знайти в книзі рекордів України. Владислава володіє гран-прі за малюнок австралійською технікою в 8 років. Тож не дивно, що її творче мислення прагне творчих задач. У своєму самовираженні дівчину наздоганяє учень Назар. Хлопець будує акторську кар’єру, грає в фільмах та кліпах. У вільний від навчання та зйомок час Назар створює власну лінію одягу, яку назвав на свою честь – Nazgog. Бренд містить футболки та маски, на яких зображені малюнки юного художника.
«Уроки в Unicorn набагато цікавіші, ніж у звичайній школі, тому здаються легшими. Мене драйвить, що можна змагатися проти інших учасників та одночасно переписуватись з ними у месенджерах, – говорить Назар, – Найбільше мені подобаються руханка та 3D-малювання».
Індивідуальний підхід – революція в системі освіти
«В школі Unicorn ми робимо ставку на персоналізовану освіту, – резюмує Дмитро Корчевський, – Усі діти різні, тому потребують різної програми. Хтось більше любить слухати, хтось читати, а хтось – дивитись ролики. Індивідуальний підхід до кожного учня – це пік розвитку сучасної педагогіки. Я працюю в цій сфері вже 30 років, тож точно знаю, про що говорю. Метавсесвіт Unicorn – це революція у системі освіти, яка змінить весь ландшафт шкільного навчання».