Розмірковуєте про роботу за кордоном, бачите в Інтернеті вакансію вашої мрії, і ось ви вже готові відгукнутись! І саме в цей момент згадуєте про своє резюме: чи не завадило б його оновити? А чи не краще створити новий документ? Що потрібно в ньому написати? Про структуру, зміст та графічне оформлення резюме для роботи за кордоном читайте у нашій статті.
Навіщо писати резюме?
Попри те, що ринок праці у багатьох країнах сьогодні можна назвати ринком працівників, вимоги до останніх стають щоразу більшими. Конкуренція не зменшується і навіть може збільшитись у будь-який момент під впливом різних чинників. Відповідно, резюме стало обов’язковим і натуральним елементом рекрутаційного процесу, а мистецтво його написання полягає у тому, щоб стисло, зрозуміло і привабливо подати необхідну інформацію про кандидата. Ваша професійна біографія повинна допомогти вам виділитись з-посеред решти претендентів на посаду. До того ж резюме необхідно адаптувати до кожної окремої вакансії, компанії та навіть країни. Найімовірніше вам потрібно буде створити резюме англійською. Для того, щоб ця «перша зустріч» з роботодавцем відбулась успішно і ви могли розраховувати на співбесіду, подбайте про те, щоб створити якісне резюме!
Що і в якому порядку описувати в резюме?
Щоб роботодавець вас зрозумів, необхідно подбати про чітку структуру документа. Загальноприйнятим вважається такий порядок:
- Персональні дані: прізвище та ім’я, дата народження, контактна інформація (номер телефону, адреса електронної пошти, ім’я в LinkedIn або іншій соцмережі/месенджері), адреса місця проживання.
- Посада, на яку ви претендуєте, і мета, яку ви перед собою ставите. Якщо ви бажаєте вказати мету, радимо заздалегідь створити змістовне і коротке формулювання.
- Професійні навички, тобто перелік ключових hard і soft skills, власних досягнень, успішних і важливих проєктів тощо.
- Після цієї короткої «реклами» розпочинається безпосередньо професійна біографія. Усі посади та місця роботи необхідно вказувати у зворотному порядку, почавши від останнього. Така структура допомагає роботодавцеві швидко оцінити актуальний рівень знань, вмінь та досвіду кандидата. У кожному пункті варто вказати по черзі назву компанії, напрямок її діяльності, період співпраці та загальний стаж, обов’язки, результати, кар’єрний ріст.
- У наступній частині кандидат розповідає про свою освіту. Хронологія і зміст залишаються незмінними: від останнього до першого освітнього закладу, із зазначенням назви закладу, міста, факультету, здобутої кваліфікації, дати вступу та завершення навчання. У резюме не заведено описувати шкільний етап здобуття освіти.
- Дуже важливо показати додаткову освіту – пройдені стажування, курси тощо (якщо вони стосуються обраної вакансії).
- Останній розділ зазвичай становлять додаткові навички: мовні компетенції, наявність водійських прав, навички роботи з комп’ютером, спеціальними програмами/обладнанням тощо. Якщо у вас є рекомендації, їх варто додати в окремій частині.
- Крім цього, компанія повинна отримати дозвіл на обробку ваших персональних даних, і для цього найчастіше пропонується додати до резюме відповідне застереження щодо ЗРЗД/GDPR, розроблене самою компанією.
Додаткові правила зі створення резюме для роботи за кордоном
Кожна деталь, яку ви додаєте до резюме, повинна допомогти роботодавцеві сформувати про вас уявлення в контексті вашого права і здатності виконувати роботу, бажання працювати, наявності чи відсутності потенційних ризиків. Саме тому не варто перевантажувати документ зайвою інформацією, складними мовними конструкціями чи графікою. Зазвичай резюме розміщується на двох сторінках, а найкраще, якщо все можна розмістити на одній сторінці. Подбайте про те, щоб текст мав єдиний стиль, легке для сприйняття оформлення, але без курсивів чи підкреслень (можна скористатись одним із шаблонів). В жодному випадку не варто «прикрашати» резюме, вказуючи навички, якими ви не володієте (наприклад, знання мов, програм, наявність водійського посвідчення тощо).
Втім, навіть найбільш вдалий шаблон не є гарантією успіху. Більшість компаній визнають стриманий діловий стиль, проте необхідно пам’ятати й про те, в якій країні ви плануєте працювати. В усіх без винятку випадках резюме повинно бути змістовним, демонструвати вашу персональну мотивацію і розуміння того, чому саме ви – найкращий кандидат. Водночас у Британії, США та Європі очікують оригінальності, у Китаї – відмінної стилістики (зрештою, це важливо завжди), в Індії – чіткого опису ключових компетенцій. Однак застосовувати ці правила варто лише після ознайомлення з профілем компанії. Не робіть із себе майстра на всі руки: набагато більше значення на цьому етапі має ваше вміння вибирати та привабливо подавати необхідну інформацію. Бажаєте перевірити своє резюме перед надсиланням або доручити його створення спеціалістам? Команда CV Maker допоможе оптимізувати ваше резюме і підвищити шанси на отримання бажаної роботи!