Сесійний період — це майже завжди непростий час для студентів. Потрібно виконувати різні види робіт з кількох дисциплін одночасно, повторювати пройдений матеріал та готуватись до іспитів. І не завжди є можливість приділити цим процесам достатньо уваги. В таких випадках на допомогу приходять різні лайфхаки — ефективні методи навчання. А також фахівці, які можуть якісно виконати частину завдань та написати потрібні студентські роботи.
Підготовка до сесії: Визначення пріоритетів
В умовах підвищеного навантаження та багатозадачності почати варто зі складання плану дій. Саме цей простий, але надзвичайно корисний інструмент, допомагає визначити пріоритети та відслідковувати власні результати. Створіть список завдань з предметів, вкажіть бажані терміни здачі та остаточні дедлайни.
Коли ви визначили пріоритети, знайдіть завдання, які є можливість делегувати. Наприклад, реферат чи звіт з практики — це види робіт, для написання яких потрібна велика кількість часу та розуміння правил оформлення. Проте оцінки цих завдань зазвичай не мають значного впливу на підсумкові бали. Саме тому в умовах, коли часу обмаль, варто розглянути варіант доручення окремих видів робіт фахівцям, які розуміються на цьому.
Так, у вас залишаються завдання, які потрібно виконувати самостійно — вивчення матеріалів для усних відповідей, написання конспектів і т.д. На цьому етапі знадобляться прості, але дуже дієві методи, які допомагають студентам в року в рік успішно складати сесії.
Секрети ефективного навчання при підготовці до сесії
Коли попереду великий обсяг роботи, важливо створити умови, в яких буде комфортно його виконувати. Знайдіть або організуйте собі затишне місце, де буде тихо та ніхто не відвертатиме увагу від процесу. Останнє стосується і соціальних мереж. Спробуйте обмежити до них доступ на період підготовки, щоб не витрачати час та енергію на перегляд стрічки.
Чергуйте види діяльності. Наприклад, якщо вам потрібно запам’ятати великий обсяг інформації, підготувати доповідь та написати конспект, перемикайтесь між цими різноплановими завданнями кожну годину. Так ви будете менше втомлюватись від монотонної діяльності.
Для вивчення інформації використовуйте різні дієві техніки запам’ятовування:
- складання схем;
- утворення акронімів;
- створення асоціацій;
- картки для повторення.
Все, що особисто вам допомагає ефективніше запам’ятовувати інформацію, стане у пригоді.
Також корисно буде обговорити вивчений матеріал з одногрупниками або друзями, якщо така можливість є. Це шанс краще запам’ятати та структурувати інформацію, задіявши якомога більше видів пам’яті. Пишіть, повторюйте самостійно, в компанії — все це допоможе у засвоєнні матеріалу.
Не нехтуйте мотивацією. Хваліть себе за виконання поставлених цілей, навіть якщо вони здаються невеликими. Це має нейрофізіологічний сенс, адже при отриманні результату від власної діяльності відбувається вивільнення дофаміну. Він не лише підіймає настрій та створює відчуття задоволення, а й допомагає підтримувати оптимальний рівень мотивації.
І наостанок — рекомендація, якою багато хто нехтує. Мова йде про сон та здорове харчування під час підготовки до сесії. У стресовий період ці базові процеси стають ще важливішими для того, щоб добре себе почувати. Сон та харчування також допоможуть підтримувати ресурси пам’яті та утримувати в голові більше важливої інформації. Тому не нехтуйте нагодою виспатись або насолодитись улюбленими корисними стравами. Адже це питання не лише задоволення, а й біологічної необхідності.