Холодильник — один із найважливіших елементів кухні. Щоб розмістити його, потрібно виділити достатньо простору. Важливо, щоб при цьому він органічно вписувався в інтер’єр, був зручний в експлуатації. Пропонуємо розглянути кілька варіантів розташування холодильника та поради щодо правильної установки. Всі вони ґрунтуються на рекомендаціях дизайнерів інтер’єрів та спеціалістів з ремонту та сервісного обслуговування побутової техніки.
Можливі варіанти встановлення
Перш ніж купити побутовий прилад, оберіть місце, де він стоятиме. Так буде простіше визначитись із габаритами техніки. Стандартними є такі варіанти:
- у кутку кухні;
- біля дверей;
- біля вікна;
- у ніші.
Якщо кухня велика, холодильник може стояти окремо від інших меблів. Модель, що вбудовуються, частково або повністю ховаються в кухонний гарнітур.
Де не можна встановлювати холодильник
Підключення побутового приладу для зберігання продуктів небажане:
- Дуже близько до вікна. Особливо якщо під ним знаходиться батарея або пристрій закриває частину вікна і на нього потрапляють сонячні промені.
- Біля плити, духовки, батареї, обігрівача. Перегрів агрегату призводить до частих поломок. Дистанція від джерел тепла має бути не менше півметра.
- Поруч із раковиною. Регулярне попадання бризок на корпус приладу призводить до корозії, а на розетку до короткого замикання.
- На балконі. Виняток — утеплені майданчики з нормальною температурою та вологістю.
Поради професіоналів
Фахівці з обслуговування та ремонту побутової техніки рекомендують дотримуватися таких правил:
- Щоб прилад не перегрівався, між ним і стіною потрібно залишити проміжок в 10 см. Виняток становлять пристрої Side-by-Side, в яких система охолодження розташована в нижній частині. Такі моделі можна ставити впритул до стіни. Для забезпечення гарної вентиляції слід ставити на спеціальні ніжки.
- Холодильну техніку не можна ставити на теплу підлогу. Якщо роботи були проведені заздалегідь, і неможливо змінити щось, варто подумати про якісну термоізоляцію.
- Потрібно ставити холодильник на ідеально рівну підлогу або виставляти за рівнем, щоб не було перекосів. В іншому випадку дверцята закриваються неправильно, швидко деформується ущільнювач, робота техніки може бути некоректною, шумною.
- Кут відкривання дверцят повинен бути оптимальним, щоб вони не билися в меблі, стіну та інші предмети, що стоять поруч.
Так як прилади працюють від електромережі, важливо, щоб поряд на стіні була розетка і доступ до неї був вільним. Якщо розетка знаходиться далеко — доведеться перенести. Користуватися подовжувачами, підключаючи до мережі холодильники Канді, фахівці не рекомендують. Мережа має бути заземлена. Підключення проводу — вільне, без заломів.