Термін роботи ноутбука без підзарядки залежить від його віку, марки, налаштувань та деяких інших параметрів. Відключення світла в Україні почали виганяти фахівців працювати до коворкінгів, кав’ярень та інших закладів, де може бути генератор та можливість підзарядки.
В той же час не завжди є можливість швидко знайти собі робоче місце, а проєкт треба робити в режимі «ще вчора». Зменшити рівень стресу та подовжити роботу своєї техніки допоможуть декілька порад. В мережі на цю тему є багато рекомендацій, розповідаємо про найкращі методи економії енергії.
Вимкніть фонові програми
Деякі додатки можуть працювати в фоновому режимі та використовувати енергію батареї. Перевірити роботу програм та вимкнути не потрібні на даний момент, можна через «Диспетчер завдань».
Від’єднайте пристрої, які вам зараз непотрібні
До ноутбука можуть бути приєднані зовнішні диски, смартфон, планшет чи інші гаджети для розширення функціоналу роботи. Якщо в моменті «зараз» вони вам не потрібні, вимкніть це обладнання.
Регулюйте освітлення
Підсвічування клавіатури, яскравість дисплею, використовують ресурс акумулятора. Відрегулюйте яскравість екрану та вимкніть підсвічування клавіатури, якщо працюєте не вночі, це збереже для вас декілька відсотків зарядки.
Стежте за температурою ноутбука
Якщо техніка перегрівається, батарея сідатиме швидше, тому, що ресурс витрачається на охолодження. Не працюйте на сонці, в місцях з підвищеною температурою, по можливості своєчасно обслуговуйте техніку (чистка вентиляторів, заміна термопасти).
Керуйте синхронізацією з електронною поштою
Для синхронізації даних ноутбук постійно перевіряє пошту та сервіси, на цю роботу потрібен ресурс акумулятора. Зробіть налаштування синхронізації в ручному режимі, або наприклад щогодини. Це зменшить витрати енергії.
Усуньте несправності Windows
Запустіть перевірку і система сама знайде несправності, які можуть впливати на використання ресурсу батареї. Зробити перевірку систем або встановити оновлення можна через команди:
- Пуск – Налаштування – Оновити.
- Безпека – Виправлення неполадок.
Назва команди залежить від встановленої мови на ноутбуці, інтуїтивно можна розібратися, як це працює. Після закінчення роботи, можливо треба буде дати відповіді на запитання, які поставить система. В результаті ноутбук працюватиме швидше та не споживатиме зайвої енергії.
Не ігноруйте режим «польоту»
Під час роботи ноутбук автоматично ловить відкритий Wi-Fi, чужий Bluetooth та інші зовнішні мережеві сітки. Вони додатково навантажують систему, а користі не приносять. Коли працюєте і немає можливості підзарядки ноутбука, поставте режим «в літаку», та вимкніть все зайве, батареї вистачить на довший час.
Працюйте з одним процесом
Маркетологи використовують багато програм та додатків одночасно. Нормально, коли відразу запущено декілька процесів, але коли вам треба економити енергію, залиште найважливіше. Виконуйте роботу поступово. Попрацювали з однією програмою, закрили її та взяли в роботу іншу. Таким чином, вийде продовжити час роботи техніки без зарядки.
Режим «економія заряду»
Ця опція доступна на всіх ноутбуках. Навіть, якщо ви маєте повну батарею, ввімкніть режим і заряду вистачить на більший час роботи.
Ці методи оптимізації допоможуть зекономити енергію в моменті, коли треба закінчити проєкт. Якщо ви працюєте дистанційно, треба подумати про альтернативні джерела живлення та постійний доступ до мережі.