Сьогодні навушники для телефону — чи не найважливіший персональний гаджет після власне самого телефону. Варто зауважити, що майже десятиліття навушники входили до комплекту поставки більшості телефонів, аж поки прагнення виробників до оптимізації витрат не змінило цю тенденцію, хоча подавалося це під соусом “даємо людям можливість самостійно обирати”. Варто визнати, що певною мірою це справді має сенс, оскільки сценаріїв використання сучасного смартфону дуже багато, і відповідно для кожного з них краще підходять різні моделі навушників.
Про підключення
Існує два основні способи підключення навушників до смартфону:
- Провідний
- Безпровідний за допомогою Bluetooth.
Формально майже будь-які навушники можна підключити до смартфону. Але є нюанси.
Перший пов’язаний з тим, що завдяки компанії Apple, все більше смартфонів випускаються без 3.5мм роз’єму, який вважається “золотим стандартом” для портативної аудіотехніки. Доводиться або купувати бездротові навушники, або використовувати перехідник.
Другий нюанс полягає в тому, що не завжди смартфон здатен повноцінно розкрити потенціал навушників (в першу чергу мова йде про дорогі аудіофільські моделі). Для перетворення цифрового сигналу в аналоговий в кожному телефоні є ЦАП — цифро-аналоговий перетворювач. Плюс підсилювач для навушників. Від якості набору ЦАП+підсилювач безпосередньо залежить і якість звучання.
Ну і третій певною мірою випливає з другого, і має власну назву: імпеданс, або опір. Навушники з високим опором потребують потужного джерела звуку, інакше вони гратимуть занадто тихо для комфортного прослуховування.
Про додаткові функції:
Крім власне відтворення звуку, навушники для телефону повинні вміти виконувати функцію гарнітури. Це значно спрощує спілкування, особливо у випадку із бездротовими TWS-навушниками. Перед покупкою бажано перевіряти якість вбудованих мікрофонів, в тому числі на вулиці.
І звичайно як не згадати про абсолютний хіт останніх років: технологію активного шумоподавлення ANC, яка дозволяє знизити рівень шуму від оточуючого серидовища, значно покращуючи акустичний комфорт власника.
Який тип конструкції вибрати?
Всі навушники поділяються на три загальні категорії:
- Повнорозмірні — великі навушники, чаші яких повністю охоплюють вухо
- Накладні — моделі з компактнішою конструкцією та меншими чашами, які прилягають до вуха
- Вакуумні/Вкладиші — маленькі навушники, які вставляються у вухо
Повнорозмірні навушники забезпечують найкращу пасивну звукоізоляцію завдяки своїй конструкції. Тим кому некомфортно ходити з габаритними навушниками на голові, є сенс подивитися в сторону накладних моделей. Але варто відповідально підійти до їх вибору, оскільки вони можуть створювати дискомфорт людям з великими вушними раковинами. Вакуумні навушники, та нвушники вкладиші є найпопулярнішим вибором для використання в парі з телефоном, в першу чергу через їхню компактність та легкість.
Основні поради
Вибираючи провідні навушники для телефону, дивіться на моделі з імпедансом до 16-20 Ом, щоб уникнути проблеми недостатньої потужності сигналу. Також можна придбати компактний ЦАП/підсилювач(в народі такі називають “свисток”), який значно підвищить якість звуку, проте трохи зменшить автономність смартфону.
Перевіряйте якість вбудованого мікрофону та роботу органів керування. TWS-навушники зазвичай оснащені сенсорними панелями, а провідні навушники мають на кабелі мікрофон із кнопками, якими можна відповідати на дзвінок, поставити паузу чи перемкнути трек.
Якщо плануєте використовувати навушники в транспорті, особливо в метро, дивіться на моделі з активним шумозаглушенням ANC.
Любителям активного відпочинку чи занять спортом на природі можна порадити моделі із захистом від пилу та води за стандартами IP та IPX. Існує декілька варіантів сертифікації, уважно читайте інструкцію, та допустимі рамки, в яких виробник гарантує безперебійну роботу.
Найважливіша порада
Вибір навушників — завжди індивідуальна справа. На загальні враження від користування ними впливає комфорт посадки, вага, звуковий почерк, тобто речі, які майже неможливо передати через текст. По можливості завжди намагайтеся послухати навушники перед тим, як купувати їх. Оцініть їхнє звучання, чи комфортно вони сидять на голові, чи не давлять на вуха, чи міцно тримаються у вухах, якщо говорити про вакуумні моделі. Зверніть увагу на додаткові аксесуари, наприклад амбушюри, правильний вибір яких також сильно впливає на зручність. І старайтеся купувати навушники в перевірених магазинах, з офіційною гарантією.