На вторинному ринку представлено безліч техніки Apple — смартфони, ноутбуки, планшети, дрібні гаджети. Найпопулярніші — це, безумовно, телефони. Але також велика кількість підробок і відновлених девайсів з неоригінальними комплектуючими. Б/в Айфон можна самостійно перевірити, щоб переконатися в його справжності. Розглянемо основні способи.
Як зробити купівлю б/в Айфона безпечною
iPhone з неякісними запчастинами погано працює і гальмує, у нього слабка батарея і тьмяний акумулятор. Такий мобільний пристрій точно не варто купувати. Скористайтеся наведеним нижче гайдом, щоб убезпечити себе.
Дія 1: вибір перевіреного магазину
Перш за все, потрібно визначитися з місцем придбання. Це має бути надійний фізичний або інтернет-магазин, який працює кілька років. Необхідно знайти реальні відгуки з фото і досвідом покупки. Обходьте стороною сумнівні профілі в Instagram і Telegram, у яких мало підписників.

Айфон бв
Довіряти продавцям на ОЛХ також не варто. Часто вони заманюють низькими цінами, а після укладення угоди видаляють профіль.
Нормальний магазин має надати хоча б мінімальну гарантію. Безкоштовна від 1 до 3 місяців, а за додаткову плату можна забезпечити гарантію до 2 років. Не відправляйте гроші наперед, якщо не впевнені в торговій точці. Ідеальний і безпечний варіант — накладений платіж.
Дія 2: візуальний огляд
Почати можна з простого огляду, який не займе багато часу.
- Перевіряємо корпус на наявність подряпин, сколів і тріщин. Оригінальний б/в Айфон має однорідне фарбування без плям, а «яблучний» логотип чіткий і симетричний. Якщо замовляли телефон у хорошому стані, можливі невеликі подряпини, які не заважають повсякденному використанню.
- Дисплей — чіткий, яскравий, з відмінними кутами огляду. Можна запідозрити підробку, якщо він здається вигорілим і тьмяним.
- У справжнього Айфона, який дбайливо використовувався, порти не розхитані: кабель легко підключається і тримає з’єднання. Модуль задньої камери цілий, без тріщин і подряпин.

Айфон бв
Оригінальні iPhone не підтримують карти пам’яті, тому лоток під microSD просто відсутній. У європейську версію можна поставити тільки одну nanoSIM. Якщо це китайська або гонконгська модифікація, у неї слот для двох nano, і це не підробка.
Дія 3: отримання інформації за серійним номером
У будь-якого б/в айфона є власний серійний номер, який відображається в розділах «Загальні» — «Про пристрій». Це цифрове значення потрібно ввести в окрему графу на офіційному сайті Apple. Після цього вказати капчу і клікнути «Відправити».
Отримана інформація має збігатися з реальною: назва моделі, колір, модифікація, чи є право на гарантійне обслуговування. Якщо сайт не знаходить девайс за вказаним серійником — найімовірніше, це копія.
Дія 4: перевірка функцій
Наостанок самостійно тестуємо основні можливості Айфона, а саме:
- Вставляємо SIM-карту і здійснюємо дзвінок, щоб оцінити роботу мікрофона і динаміка.
- Перевіряємо швидкодію системи. Для цього заходимо в браузер, відкриваємо кілька веб-сторінок, дивимося будь-яке відео. У базових сценаріях апарат не повинен нагріватися.
- Робимо фотографії на основну і фронтальну камеру, а також ультраширококутну і телевік (якщо є).
Окремо оцінюємо роботу модуля Wi-Fi, 4G, GPS-навігації. Дивимося на останню встановлену версію iOS і доступність нових оновлень.
Висновки
Купівля б/в Айфона стане безпечною і надійною, якщо дотримуватися вищевказаних правил. Схема дуже проста: вибираємо перевірений магазин, дізнаємося за гарантію, дивимося на зовнішній стан смартфона, пробиваємо його за серійним номером і тестуємо основні можливості.
Якщо в процесі використання виникнуть неполадки, ви зможете безплатно полагодити iPhone протягом кількох гарантійних місяців.