Хостинг — не розкіш, а рідний будинок для вашого сайту. Якщо плануєте вести бізнес в інтернеті, важливо підібрати такого хостера і тип хостингу, щоб потім не довелося зі шкодою для справи, гарячково переїжджати до іншого, або втрачати дохід від того, що послуги лагають, і сайт гальмує в розпал дня.
Для кого буде корисною ця стаття?
- для тих, хто шукає хостинг вперше;
- збирається переносити сайт на інший майданчик;
- для тих, хто планує відкривати справу у мережі;
- для всіх, хто цікавиться питанням.
Підбираємо тип хостингу.
Існує кілька популярних типів хостингу:
- загальний хостинг;
- VPS хостинг;
- виділений хостинг;
- хостинг на WordPress.
Розберемо по порядку.
Ласкаво просимо до гуртожитку (загальний хостинг)
Працює так: є сервер в інтернеті, і на ньому налаштована операційна система та необхідні сервіси. На цьому сервері крутяться відразу кілька сайтів і ваш серед них.
Найважливіший плюс – дешевизна, за 3-10 у.о. на місяць можна позначити свою присутність в інтернеті та навіть заробляти. Це швидко, зручно та вигідно, тому що вартість потужностей сервера ділиться на всіх орендарів. На певному етапі розвитку всього вистачає.
Ось ТОП 5 найкращих загальних хостингів світу
(за версією pcmag.com):
- HostGator;
- Imotion;
- DreamHost;
- Hostinger;
- GoDaddy.
Для кого актуальний загальний хостинг:
- сайти-візитки;
- лендінги;
- міні-магазини з кількома позиціями;
- блоги;
- ланцюжки сайтів;
- сайти, що становлять частину воронки продажу.
Але як і в гуртожитку, до сусідніх сайтів можуть прийти гості, і тоді загальні ресурси (оперативна пам’ять і обчислювальні потужності процесора) можуть просідати. А що буде, якщо одночасно прийдуть гості до вас та ще кількох товаришів? Тіснота, штовхання та принцип «хто перший встав — того й тапки». Іншими словами: пряників не вистачить на всіх, при напливі трафіку сайти гальмують. Якщо помітите такі тенденції, значить настав час рости над собою і переходити на VPS.
VPS – багатоквартирний будинок
VPS хостинг відрізняється від загального тим, що замовник отримує віртуальну машину на віддаленому сервері. Тобто буде власна система з потрібним софтом та виділеними потужностями, які можна докупити будь-якої миті. На такому хостингу сайт не ділиться ресурсом із сусідами. Не важко, за наявності кваліфікованого адміна, вибрати та встановити операційну систему та додатковий софт. Найчастіше тут встановлена CMS — панель для адміністрування ресурсів, але ніхто не заважає поставити альтернативну.
По суті, VPS – це альтернатива загальним та виділеним хостингам. Ціна нижча, ніж у виділених, але цілком порівнянна із загальними.
Ось ТОП 5 VPS хостингів:
- HostGator;
- Imotion;
- DreamHost;
- Accu;
- Liquid Web.
При виборі зверніть увагу на обсяги дисків, кількість оперативної пам’яті та операційну систему. Звичайно, рідко хтось робить веб-ресурси на Windows, але всяке буває.
Ключовий момент з VPS – це оптимальне за вартістю рішення, яке підходить для середніх інтернет-магазинів, сайтів-візиток, блогів та будь-яких помірно навантажених сайтів. Якщо ж вирішили прямо завтра захопити світ і прагнете більшого — зверніть увагу на виділений хостинг.
Особняк для велетня – виділений хостинг
По суті це орендований сервер, який працює тільки на вас. Наймач – єдиний клієнт і може як завгодно розпоряджатися ресурсом. Є 2 типові пропозиції:
- клієнт сам адмініструє та налаштовує сервер;
- орендодавець пропонує послуги технічної підтримки та адміністрування сайту.
Обидва варіанти зручні та затребувані, і вже від проєкту залежить який із них вибрати.
Підбираючи сервер, звертайте увагу на час простою та безвідмовну роботу, оскільки це ключові параметри. Ну і, природно, на обсяги RAM та storage, щоб узяти від життя по максимуму.
ТОП 5 виділених серверів:
- HostGator;
- AccuWeb;
- A2hosting;
- DreamHost;
- Hostwind web hosting.
Навіть з ілюстрації видно, що кількість пам’яті помітно зросла. На таких серверах можна розміщувати досить ємні сайти, але й ціна оренди стартує приблизно від 100 у.о., це в 10 разів більше, ніж вартість загального хостингу або VPS. Тому, щоб заощадити, можна оформити річну передплату, у такому разі це обійдеться відсотків на 20 дешевше.
Хостинг на WordPress
Вордпрес – середовище для швидкого створення сайтів. Відрізняється простотою, надійністю та величезною кількістю готових рішень, таких як шрифти, підкладки, картинки та плагіни. До половини всіх блогів створено на ньому.
ТОП 5 хостингів на WordPress:
- HostGator;
- Accu;
- A2 Hosting;
- Bluehost;
- DreamHost.
WordPress — зручне та універсальне рішення, підходить для сайтів будь-якого типу та легко масштабується. Якщо плануєте робити на ньому сайт — не важко підібрати якісний хостинг.
Висновок (який все-таки хостинг мені підійде?)
Як бачите, є достатньо варіантів хостингу, але за співвідношенням вартості та якості для більшості невеликих та середніх проєктів можна сміливо рекомендувати VPS. На те є кілька причин:
- різниця за ціною між ним та загальним хостингом практично відсутня;
- коштує помітно дешевше від виділеного хостингу;
- надійність досить висока;
- за потреби можна докупити ресурс.
На цьому завершую наш огляд хостингів, якщо у вас є власний досвід оренди простору під сайти — поділіться в коментарях, буде цікаво.