Рибалка – не просто приємне дозвілля, а особливий спосіб життя. Це хобі доступне кожному, незважаючи на вік, стать, світогляд. Таке заняття може не тільки заспокоїти нерви, відволікти від проблем, але й принести користь у вигляді багатого улову та гарного настрою. Бажаєте стати рибалкою, тоді наша стаття для вас!
Що необхідно знати майбутньому рибалці?
Без праці не витягнеш і рибку із ставка. Початківець рибалка повинен пам’ятати це прислів’я. Спочатку доведеться докласти небагато зусиль, щоб потім пожинати щедрі плоди. Чим більше часу та сил приділяється підготовці до нової справи, тим кращими будуть результати.
Неправильно думати, що в рибалці все досить просто: купуєш вудку та приманки, йдеш на водойму і ловиш рибку. Якщо ви хочете досягти хороших показників у лові риби, доведеться засвоїти деякі правила.
Від теорії до практики – один крок
В ідеалі слід дізнатися, яка риба водиться у водоймах вашої місцевості. Вивчіть її звички, смакові уподобання, періоди максимальної активності та нересту. Не забудьте уточнити у досвідчених рибалок орієнтовні місця, де можна справді щось зловити, а не згаяти час.
Одних снастей рибалці буде мало. Йому знадобиться супутнє спорядження та амуніція. Визначтеся з тим, який вид рибалки ви хочете освоїти. Виходячи з цього, підбирайте своє екіпірування.
Разом із принадами та оснастками пригляньте коробочки для риболовлі. Вони знадобляться вам для того, щоб транспортувати та зберігати всі необхідні елементи спорядження. Пам’ятайте, порядок у речах – порядок у думках та діях!
Підготовка екіпірування для першого лову риби
Не женіться за дорогими професійними снастями. Для першої риболовлі вони ні до чого. Цілком підійде звичайна вудка з поплавцем. Також не забудьте захопити запасні елементи оснастки: волосінь, поплавці, гачки.
Якщо говорити про вибір наживок та насадок – це залежить від того, яку рибу збираєтесь ловити: мирну чи хижу. Біла риба (мирна) клює на рослинну і тваринну наживку, а хижа бере виключно “м’ясні” приманки (личинки, черв’яки, комахи).
Коли з вудкою та наживкою все зрозуміло, подбайте про те, щоб рибалка була комфортною. Одягніть одяг, який не сковує руху. Дотримуйтесь правила багатослівності: погода може змінюватися, треба бути готовим до всього.
Вибір місця та часу для риболовлі
Зимову риболовлю можна зарахувати до екстремальних занять, тому починати з неї свій рибальський досвід небажано. Період з кінця весни та до початку осені – оптимальний час для старту.
Як перше місце для риболовлі ідеально підійде ставок, озеро або річка з повільною течією. Рибалити на водоймах зі швидкою течеєю – нелегка задача, що вимагає певної вправності. Для новачка вона може виявитися надто важкою.
Придивіться до місць, де вже ловили рибу. Про них можуть свідчити деякі ознаки: кілочки, залишені на березі, імпровізовані лави для сидіння рибалки, скошена осока тощо. Тут може щось клюнути! Швидше за все, таке місце вже “підгодоване” – риба, напевно, припливе сюди.
Не чекайте від першої риболовлі грандіозного успіху. Головне, отримайте задоволення від риболовлі та не відбийте полювання!