Абсолютно новий та найочікуваніший стрімінговий сервіс від компанії Google, який називається Google Stadia, маленькими кроками вже почав підкорювати різні країни світу. Всі, хто так хотів ознайомитися з новою віхою ігрових технологій вже змогли отримати стартовий набір Stadia Founder’s Edition. Команді сайту gamestore.com.ua вдалося однією з перших випробувати новий сервіс, і вона вже поспішає поділитися першими відчуттями від гри на цій платформі.
Перше знайомство
До складу Stadia Founder’s Edition, вартість якого становила 129 євро, входять:
- спеціальний геймпад від компанії Google в розфарбуванні Night Blue, зі спеціальним кабелем USB Type-C та зарядкою;
- нова версія медіаплеєра Chromecast – Chromecast Ultra;
- преміум-підписка для вас і вашого друга тривалістю в три місяці, яка також включає в себе можливість пограти в Destiny 2: The Collection;
- ексклюзивна можливість достроково обрати собі унікальний нік.
Процес активації сервісу, подальшої покупки ігор, і в цілому майже вся робота зі Stadia відбувається через телефон, в спеціальному мобільному додатку – покупка і прив’язка ігор до своєї сторінки відбувається тільки через нього. Безпосередньо ігровий процес здійснюється в вашому браузері або в Chromecast-версії сервісу. Якщо вам пощастило стати власником мобільного телефону з лінійки Google Pixel, то для запуску ігор взагалі не потрібний комп’ютер – все можна буде запустити на мобілці.
Завдяки сучасному медіаплєєру Chromecast Ultra ігри також можна буде запустити на телевізорі. До слова, налаштування «хромкаста» і подальша взаємодія з ним теж відбувається виключно через телефон. Там вже буде потрібен інший додаток – Google Home.
Преміум-підписка Stadia Pro, яка здається дуже привабливою, за фактом містить в собі лише два безкоштовних «тайтла» – Destiny 2: Collection Box і неоднозначний файтинг Samurai Shodown. Також з приємного є звабливі знижки в 50%, але крім відносно свіжої NBA 2K20, нових релізів там поки що немає.
Відчуття від ігрового процесу
Будь-яка гра стартує всього лише за пару секунд, не вимагаючи при цьому жодних попередніх завантажень та іншого – просто натискаєте кнопку «Грати» і вибираєте бажану гру. Мінімальна швидкість, яка буде потрібна для гри, становить 10 Мбіт / с. Під час проходження Destiny 2, незважаючи на швидкість підключення в 300 Мбіт / с, остання весь час видавала просідання в графіці. Гра постійно не встигала прогружатися, з’являлася розмита картинка, а кадри раз у раз пропадали.
На самому початку роботи сервісу спостерігалися моторошні проблеми з реєстрацією натискання клавіш. Під час спокійної ходьби або натискання лише однієї кнопки ігровий процес поводиться нормально. Але як тільки підключається будь-яка динаміка – стрілянина, біг, або ви починаєте оглядатися, то гра відразу ж починає гальмувати, а сам сервіс реєструє натискання кнопок через дві-три секунди, не забуваючи при цьому пропускати кадри.
Дозвілля через Chromecast Ultra відбувається більш плавно, так як вся інформація минає браузер і передається прямо на медіаплеєр, що забезпечує мінімальну затримку в прийомі даних і зводить кількість інпут-лагів до мінімуму. Але графічно все одно є до чого причепитися – картинка постійно видає пікселі, і сама виглядає якоюсь бляклою.
Що ж у підсумку ми маємо?
Незважаючи на сирість сервісу, той факт, що не потрібно завантажувати сотні гігабайт для гри на ПК, не може не радувати. Також Stadia абсолютно все одно на начинку вашого комп’ютера, все що її цікавить – це швидкість вашого інтернет-з’єднання і працездатність браузера. Одним словом, дуже корисна штука для тих, хто хоче заощадити на «залізі». Можливо варто дати трохи часу Google, і вони піднесуть якісний продукт, з вражаючою картинкою, не гірше потужних ПК і консолей нового покоління.