Американська компанія Garmin спеціалізується на виробництві смарт-годинників та навігаторів. Основне виробництво розгорнуте у Тайвані. Розумний годинник Garmin призначений для людей, які ведуть активний спосіб життя. Вони пропонуються в кількох лінійках, кожна з яких має свої переваги та призначення.
Історія компанії
Наприкінці вісімдесятих років минулого століття Гері Баррелл (Gary Burrell) і Мін Као (Min Kao), два американські інженери і за сумісництвом бізнесмени розробляли GPS-системи та продавали їх авіаційним компаніям. У 1989 році вони відкрили власну фірму, яку назвали ProNav і в ній було лише кілька ентузіастів. Через 10 років кількість працівників збільшилася до тисячі. У 2007 році працювало понад 7000 працівників. У наші дні штат Garmin налічує 19 000 осіб з 35 країн. Перша виробнича лінія почала працювати у Канзасі (США). 1999 року його потужностей було недостатньо, тому підприємство розширили. І водночас запустили в роботу завод на Тайвані. У 2021 році на цьому острові було вже 3 заводи. Власне виробництво, не партнери. А на іншому острові, у Великій Британії, відкрили торгове представництво.
Першим виробом компанії став замовлений армією США компактний приймач GPS. Його почали збирати у 1991 році та успішно постачали військовим чотири роки. Того ж року фірму перейменували на Garmin. Усі здогадалися, звідки взялася саме така назва? Наступного року вже під новою маркою вийшов GPS-навігатор для цивільних кораблів і літаків GPS 100 AVD. У пам’яті пристрою зберігалося 10 маршрутів та 250 пікселів, а на простенькому дисплеї висвічувалися дані про швидкість вітру, а також час сходу та заходу Сонця.
Через 4 роки після випуску першої продукції Garmin подолала знаковий рубіж — 1995-го річний валовий дохід «перевалив за сотню», тобто склав $102 млн. При цьому підсумковий баланс показав $23 млн. чистого прибутку. У тому ж році на ринок вийшов StreetPilot — автонавігатор із монохромним дисплеєм та попередньо завантаженою в пам’ять картою. Через короткий час з’явилася й кольорова версія — StreetPilot ColorMap.
У 1998 р. компанія втішила покупців першим у світі телефоном, який був обладнаний GPS-модулем NavTalk. А ще через 3 роки з’явився черговий пристрій, також інноваційний, навігатор з голосовими підказками. Звичайно ж, у магазинах він був, як то кажуть, нарозхват. У цей час компанія вже була присутня на біржі Nasdaq.
Фітнес-браслети, до яких сьогодні всі звикли, Garmin випускала з 2003 року. Первенцем був Forerunner 201, здатний не тільки показувати час, але також визначати швидкість власника, що біжить, відстань, яку він пройде або пробіжить і навіть скільки при цьому витратить калорій.
А потім (з 2007 р.) почалися проблеми, тому що Apple випустила iPhone, здатний користуватися безкоштовними географічними картами (наприклад, Google Мапи). Користувачі замислились. Якщо є такий яблучний смартфон, то навіщо тоді потрібний окремий гаджет-навігатор? iPhone 3G, що вийшов наступного року, з датчиком GPS перетворив сумніви на тверду впевненість.
Намагаючись якось виправити неприємну ситуацію, Garmin у співпраці з ASUS випустила на мобільній версії Windows і перших Android смартфон Garmin-ASUS Nüvifone, але особливого успіху це не принесло. Хоча навігаційне програмне забезпечення для кораблів, літаків і автомобілів, як і раніше, залишалося затребуваним. Ну і, зрозуміло, розумний годинник і трекери для спортсменів і просто шанувальників активного способу життя так само вважаються одними з кращих серед наручних електронних пристроїв.
Особливості годинника Garmin
Будь-який різновид годинників Garmin, який представлений на сайті deka.ua, призначений не просто для людей, які ведуть активний спосіб життя, а ще й спеціалізований для певної категорії: льотчиків, туристів, спортсменів тощо. Є навіть лінійка для любителів гольфу. Тим не менш, всім виробам, незалежно від спрямованості, притаманні деякі загальні властивості:
- Висока якість виготовлення.
- Стильний дизайн.
- Міцний корпус та скло.
- Невелика маса.
- Точне зображення на екрані.
- Точні показання часу — це, по суті, справжні хронометри.
- Дубльоване керування — сенсорне або за допомогою звичайних кнопок.
- Всі функції, заявлені в годиннику, не потребують довгих і складних налаштувань. Вони працюють одразу після покупки.
- Сумісність з різними навігаційними системами: GPS, Galileo та ГЛОНАСС.
- Інформацію про персональні тренування можна завантажити у будь-який фірмовий сервіс: Nike, Strava, Adidas.
- Велика автономність. Хронометри працюють довго навіть у тому випадку, якщо постійно увімкнено GPS.
Крім того, деякі моделі можуть оплачувати куплені товари через NFC-модуль, показувати повідомлення з телефону, програвати музику зі Spotify та підбирати режим тренувань залежно від того, яку мету ставить перед собою їх власник. А також працювати із зовнішніми датчиками, передавати різні відомості під водою, завантажувати інформацію про персональні тренування у фірмові сервіси Nike, Strava, Adidas тощо. Зрозуміло, щоб надійно виконувати ці та багато інших функцій протягом тривалого часу, смарт-годинник Garmin просто зобов’язаний бути складним комплексом з дуже якісного «заліза» і просунутого програмного забезпечення.
Лінійки Garmin
Venu
Garmin Venu відносно недорогі та не належать до спеціалізованих. Це універсальний варіант, який можна носити у офісі. Відмінні риси: більш витончений дизайн (версія S призначена для жінок) та AMOLED-дисплей. Останній, на відміну від інших моделей, яскравий, контрастний, з насиченими кольорами та збільшеними кутами огляду. Є GPS, можна слухати музику та оплачувати покупки. Є багато налаштувань, які дозволяють контролювати процес під час занять фізкультурою чи моніторити стан здоров’я. Водонепроникність 50м. Версія Sq — з прямокутним дисплеєм. Модель Venu 2 має додаткові функції та розширені профілі як спортивні, так і з контролю стану організму.
Fenix
Garmin Fenix добре підходить для туристів, дайверів, лижників та альпіністів. На повному заряді працюють 21 день, із сонячною підзарядкою — на 3 дні довше. Тут також, крім топової начинки, багато уваги приділено зовнішньому вигляду, а деякі особливо витончені вироби пропонуються для жінок. Ці просунуті мультиспортивні моделі поділяються на звичайні та професійні. Останні завантажили векторні карти з прокладкою маршруту і мають Wi-Fi. Всі вироби обладнані GPS-навігаторами, барометрами, висотомірами, триосьовими компасами, пульсометрами, пульсоксиметрами тощо. Функція PacePro аналізує рівень підготовки людини та висоту маршруту та пропонує оптимальний темп руху. WR 100м.
Forerunner
Це лінійка преміум-класу для спортсменів, насамперед для тих, хто займається бігом, велоспортом, фітнесом та для тріатлоністів. Крім перерахованих, є вбудовані профілі для плавання, веслування, ходьби на лижах та багато іншого. Годинник сумісний з Bluetooth і синхронізований з музичними сервісами, працює з нагрудним пульсометром. Є чимало спортивних функцій: акліматизація за висотою, тренування з регулюванням температури, моніторинг продуктивності, час відновлення, анаеробні показники тощо. ПЗ Garmin Connect видає повну інформацію про тренування та стан організму. На повному заряді працюють 2 тижні. Легкі (50 г) за рахунок меншого акумулятора та армованого пластиковим волокном корпусу.
Vivoactive
Garmin Vivoactive — це ще одна лінійка для тих, хто займається спортом на аматорському рівні, як початківців, так і із середньою підготовкою. Просунутих спортивних можливостей тут немає, хоча є базовий комплекс і програми тренувань для найбільш популярних видів. Хороші вони і для любителів моніторити свій стан здоров’я. Тут є термометр, крокомір, барометр, датчик пульсу тощо. Опція Garmin Coach є корисною для новачків, так як надає комплекси тренувань з урахуванням особливостей розвитку тіла. Є GPS з простою навігацією, Bluetooth, Wi-Fi та Garmin Pay.
У каталозі Garmin представлені й інші лінійки годинника. Особливо захищені Instinct (версії Solar, Tactical та Standard) за багатьма параметрами відповідають військовому стандарту США 810. Lily орієнтовані на жінок. Approach із завантаженими картами полів пропонуються для гольфістів. Великі чоловічі Enduro призначені для фанатів бігу, Swim — для плавання, складні MARQ — не тільки для атлетів, але також для гонщиків, яхтсменів, авіаторів. Надзвичайно популярний легкий та компактний Vivosmart дає можливість контролювати фізичну форму. Цвях програми — шикарні гібридні Vivomove (Classic, Luxury або Style). На вигляд це класика з традиційним циферблатом та механічними стрілками. Але досить легкий дотик, щоб активувався інтерактивний сенсорний екран із можливістю застосування спортивних функцій.
Асортимент Garmin дуже різноманітний. У ньому є моделі для початківців та підготовлених спортсменів, любителів та професіоналів у найрізноманітніших видах спорту. Кожен шанувальник активного способу життя може підібрати для себе версію, яка стане для нього надійним помічником на шляху до здоров’я та фізичної досконалості.