Значимість цифрових помічників для контролю за станом здоров’я і самопочуттям значно зросла в контексті пандемії коронавірусу – це основний висновок якісного «Глобального дослідження здоров’я і благополуччя» (“Global Health and Wellbeing Study”), для якого UX Fellows – всесвітня дослідницька мережа Facit, Serviceplan Group – провела докладні інтерв’ю з респондентами з 15 країн світу.
Актуальна тенденція до самостійного контролю за здоров’ям за допомогою цифрових помічників стала ще більш вираженою в період пандемії Covid-19 і локдауна. UX Fellows, глобальна дослідницька мережа Facit, провела «Глобальне дослідження здоров’я і благополуччя», щоб зрозуміти, як відношення і звички споживачів у всьому світі змінилися під час епідемії, в контексті їх психічного і фізичного здоров’я, з акцентом на використання цифрових помічників.
«Індустрія фітнесу сьогодні переживає сильний підйом. Однак, для розробки якісних цифрових продуктів необхідно розуміти потреби цільових груп, а також соціальні, економічні та географічні особливості різних культур. Звичайно, ці фактори особливо важливі в ході пандемії Covid-19 – розповів Міхаель Вермана (Michael Wörmann), керуючий партнер Facit, пояснюючи доцільність дослідження. – UX Fellows адаптували тему дослідження, спочатку запланованого в контексті Олімпійських ігор, до поточної ситуації, а також змінили методологію опитування, пристосувавшись до особливих умов пандемії в короткі терміни ».
В рамках дослідження було проведено 128 якісних глибинних інтерв’ю по відеозв’язку з респондентами з 15 країн. Чоловіки і жінки у віці від 18 до 58 років з Німеччини, Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Росії, Польщі, Фінляндії, Туреччини, Мексики, Колумбії, США (східне і західне узбережжя), Австралії і Сінгапуру відповідали на запитання інтерв’юерів. Результати опитування оформлені в документ з прямими цитатами / звуковими фрагментами та фотографіями учасників опитування.
Відповідаючи на питання про їх особисті цілі у випадку охорони здоров’я всі 128 респондентів погодилися з тим, що вони прагнуть контролювати вагу, регулярно виконувати фізичні вправи, забезпечити собі достатню кількість сну і здорове харчування. Ще один аспект, який був доданий респондентами з Росії та Польщі: висока вартість відвідування лікаря є додатковим стимулом для підтримки себе в хорошій фізичній формі.
Обмеження можливостей для занять спортом, поряд з нестачею обладнання та місця на дому, були визначені як найсерйозніші перешкоди для досягнення поставлених користувачами цілей в період локдауна. Проте, соціальний аспект фізичної активності також турбував більшість респондентів. Необхідність тренуватися в поодинці, або з членами сімей, особливо розбудовувала тих, хто займався командними видами спорту. Також були відзначені цікаві відмінності між жителями різних країн: німецькі, італійські та австралійські респонденти були менш схильні до навчання, на відміну від британських учасників, більшість з яких заявили, що вони знайшли час для освоєння нового матеріалу, завдяки збільшенню кількості вільного часу.
Всі респонденти зазначили, що цифрові технології сприяли підтримці хорошої фізичної форми під час пандемії Covid-19. Фітнес-трекери, або розумні годинники, стали природною частиною спортивної діяльності, так само, як і додатки, розроблені спеціально для таких занять, як біг, їзда на велосипеді, медитація, дихальні техніки, йога або фітнес. Вимірювання пройденої відстані, частоти серцевих скорочень і спалених калорій – найбільш часто використовувані функції, на думку всіх респондентів. Люди також все частіше стали використовувати такі гаджети цілодобово. Інші функції, такі як відстежування сну і харчування, виявилися менш актуальними, оскільки вони вимагають ручного введення даних.
Ще одним результатом дослідження стало те, що користувачі очікують максимальної простоти використання гаджетів \ додатків. Ідеальний додаток повинен мати можливість підключатися до декількох пристроїв і надавати контекстні, персоналізовані спостереження і пропозиції, не будучи при цьому занадто нав’язливим. Більшість учасників віддали перевагу технологіям, які підтримують цілісний підхід до здоров’я, а не зосереджуються на одному аспекті, наприклад, фізичної активності. Оскільки для багатьох респондентів мотивація до занять в значній мірі визначається соціальною взаємодією, ідеальний цифровий помічник повинен мати можливість об’єднувати людей, які не можуть перебувати в одному місці, але займаються в той же час. Проте сумніви в корисності таких додатків збереглися, особливо серед німецьких, турецьких і російських респондентів, які скептично ставилися до того, чи зможе цифровий помічник, або пристрій, надавати надійні дані.
Культурні відмінності також дуже важливі при прийнятті рішення про використання програми для відстеження контактів Covid-19. Так, готовність до його використання нерозривно пов’язана з довірою, яку учасники опитування надають своїм властям, а також ставленням до особистої інформації в контексті захисту даних. Такий додаток було активно підтримано учасниками з Фінляндії, Італії, США та Колумбії. Чітке розуміння того, які дані збираються, як і де вони зберігаються, а також хто має доступ, також є необхідною умовою для високого рівня готовності використовувати додаток в Німеччині.
Всі результати дослідження в форматі pdf: Link