Коли ви створюєте будь-який онлайн-проєкт, важливо, щоб користувачі завжди могли отримати доступ до нього. Від цього залежить успіх вашого веб-ресурсу, особливо, якщо:
- У вас веб-ресурс, якому важливо завжди бути онлайн.
- Ви запустили рекламу на веб-сайт.
- У вас є великий онлайн-ресурс електронної комерції.
- Через сайт проходить велика кількість транзакцій.
Адже якщо відвідувач сайту спробує зайти на нього, але він недоступний, може піти до ваших конкурентів з великою ймовірністю. Ніхто не любить сайти, що не працюють, і ніхто не хоче чекати. Тому щоб такого не сталося, потрібно вибирати стійкий до відмов хостинг. Це зазвичай передбачає вибір між хостингом у хмарі та безлімітним SSD хостингом.
У цій статті розповідаємо про особливості цих видів хостингу та особливості вибору послуги.
Відмовостійкий хостинг vs. безлімітний SSD хостинг: порівняння
Коли ми говоримо про стійкий до відмови хостинг, то найчастіше на думку приходить хмарний хостинг, як найбільш надійний.
Хмарний або Cloud хостинг — це тип хостингових послуг, в основі яких лежить кластер із фізичних машин. Вони у свою чергу поділяються на безліч віртуальних машин, під які створюється мережа зберігання даних.
Переваги та недоліки відмовостійкого хостингу у хмарі:
- У хмарного хостингу високий гарантований uptime — має бути не нижчим за 99,9%.
- Кожен файл у хмарі дублюється на кілька дисків. Тому якщо один із них зламається, то інший підключиться автоматично. Це може бути навіть непомітно для користувачів.
- Хмарний хостинг оснащений автоматичною системою регулярного резервного копіювання.
- Якщо з сервером щось станеться, провайдер запустить ваш веб-сайт на іншому сервері замість того, щоб перевозити сайт з одного сервера на інший.
- Такий хостинг може коштувати трохи дорожче, ніж звичайний віртуальний хостинг.
Але крім Cloud хостингу, високою стійкістю до відмови може похвалитися безлімітний хостинг сайтів на SSD.
На відміну від звичайного віртуального хостингу, у цьому випадку використовуються не HDD, а SSD диски. Вони більш швидкі та довговічні. А значить, якщо ви розмістите ваш сайт на хостингу з SSD-дисками, то він працюватиме швидше та стабільніше.
Переваги та недоліки SSD хостингу:
- Сам носій SSD надійніший, тому що у нього немає рухомих частин. А значить, що такому пристрою складніше зламатися.
- SSD-диски краще витримують навантаження, тому що швидкість запису та зчитування інформації приблизно в 5 разів вище у SSD-дисків, ніж у HDD. Тобто ваш сайт продовжуватиме працювати стабільно при зростанні навантаження.
- Ціна на SSD-хостинг може бути трохи вищою, тому що ці диски самі по собі коштують дорожче, ніж HDD-диски.
Якщо ви не можете визначитися, який хостинг краще підходить для вашого сайту, багато хостерів пропонують тестовий період для своїх послуг. Тому можна спробувати на практиці обидва типи хостингу і вибрати найбільш підходящий під ваш онлайн-проєкт.
Рекомендації щодо вибору хостингу для сайту
Існують фактори, які слід врахувати при виборі хостингу для сайту:
- Залізо, на якому будується хостинг. Цей параметр дуже важливий, тому що від нього залежить стабільність роботи вашого сайту. Залізо має бути сучасним та якісним, включаючи SSD-диски.
- Технічні характеристики пакетів. Незалежно від виду хостингу, кожен з них має певні тарифні плани. Кожен такий пакет має певні можливості та обмеження, наприклад розмір дискового простору або кількість сайтів, які можна розмістити на хостингу.
- Програмне забезпечення. Якщо під ваш проєкт потрібно певне програмне забезпечення, то краще відразу дізнатися, чи встановлено воно на хостингу, чи є можливість його встановити.
- Контрольна панель. Графічна контрольна панель управління має бути інтуїтивно зрозумілою. Важливо, щоб по ній було достатньо інструкцій та навчальних матеріалів, краще, якщо їх пропонує ваш провайдер у своїй базі знань для користувачів.
- Вартість послуги. Не женіться за найнижчою ціною — це може бути ознака економії на залізі. А значить, стабільність роботи вашого сайту буде під сумнівом. Краще шукайте провайдерів, які роблять знижку під час оплати на тривалий період.
- Наявність та доступність технічної підтримки. У провайдера має бути підтримка обов’язково, адже все колись ламається і важливо швидко вирішити будь-яку проблему, з якою ви можете зіткнутися. Важливо, щоб підтримка була доступна 24/7 по кількох каналах зв’язку. Рекомендуємо звернутися на підтримку ще до покупки послуги, щоб перевірити швидкість та ефективність її роботи.
- Надання послуги резервного копіювання. Якщо ми говоримо про стійкий до відмов хостинг, то резервне копіювання має бути включено у вартість хостингової послуги за замовчуванням.
- Статистика uptime не нижче 99%. Кожна хостингова послуга має показник uptime, який готовий гарантувати хостинговий провайдер. Все, що нижче 99%, можете навіть не розглядати — на ринку досить якісніших послуг аж до гарантії 99,9%. Ця інформація зазвичай наведена в описі видів хостингу або пакетів послуг на сайті провайдера.
- Обмеження щодо використання послуги. Кожен тип хостингу чи тарифного плану має свої обмеження, як ми вже згадували. Але багато лімітів прописані не в описі до хостингу, а в угоді користувача, яку часто ніхто не читає. Обов’язково ознайомтеся з ним: там можуть бути обмеження на збереження певних типів файлів або вид діяльності, який ви можете вести на хостингу.
- Гарантія повернення грошей. Ознайомтеся із політикою повернення грошей. Адже навіть якщо ви мали можливість скористатися тестовим періодом, вам може щось не підійти в хостингу набагато пізніше. Тому, наприклад, потрібно оцінювати ризики оплати на перед.
Це основні параметри, на які варто звернути увагу під час вибору хостингу. Крім того, пошукайте відгуки реальних користувачів — це може бути достатньо важливим при виборі того чи іншого провайдера.