FaceApp – це мобільний вірусний додаток на базі штучного інтелекту, який дозволяє користувачам застосовувати ряд перетворюючих фільтрів до завантажуваних зображень.
FaceApp безкоштовний додаток № 1 як в магазині Apple iOS App Store, так і в магазині Google Play. На сьогоднішній день у нього понад 80 мільйонів користувачів у всьому світі.
Влітку 2020 FaceApp пережив третю хвилю популярності завдяки нововведенню – «гендерний» фільтр, що дозволяє чоловікам приміряти образ жінок і навпаки.
Передісторія…
FaceApp керується компанією Wireless Lab OOO, згідно з умовами використання програми. Засновник компанії – Ярослав Гончаров. Штаб-квартира компанії знаходиться в Санкт-Петербурзі, (Росія), але вона також зареєстрована в США в штаті Делавер.
Додаток було розроблено в 2014 році, але було запущено тільки в 2017 році. Він швидко став популярним і вірусним завдяки фільтрам, які можуть змінювати вік або стать фотографії.
Оскільки додаток відразу захопив мільйони користувачів, компанії довелося швидко скласти бізнес-план по його просуванню. Його ідея полягала в тому, що люди будуть платити за автоматичний фоторедактор, тому він додав платну підписку, яка видаляла б водяний знак FaceApp, а також додавала деякі додаткові функції.
Генеральний директор FaceApp Ярослав Гончаров має великий досвід роботи в великих технологічних компаніях, в тому числі в російській пошукової компанії Яндекс, де він очолював відділ мобільних платформ компанії з 2011 по 2013 рік. До цього він працював в компанії SPB Software, що займається розробкою мобільного програмного забезпечення, яка зробила популярну заміну домашнього екрану для пристроїв Android під назвою SPB Shell 3D. Раніше Гончаров працював технічним керівником в Microsoft.
Як використовувати FaceApp
Інтерфейс FaceApp може використовувати фотографії з вашої бібліотеки або, альтернативно, користувачі можуть робити знімки в додатку. Якщо у вашій галереї занадто багато фотографій, додаток також може сканувати вашу бібліотеку фотографій і витягувати тільки фотографії з особами.
Після завантаження фото, ви побачите підменю з написами: «Старість» «Усмішки», «Борода», «Пол», «Зачіски», «Колір волосся», «Вік», «Розміри», «Окуляри», «Морфинг» і «Макіяж».
Вам потрібно виберати фільтр, який ви хочете використовувати, наприклад, старість, молодше або зміна статі, а потім застосуйте його до своєї фотографії.
У цих підміню ви знайдете безліч фільтрів, які ви можете накласти на свої фотографії. Наприклад, під бородою ви знайдете Hipster, Full Beard, Grand Goatee і інші.
Найкумедніші варіанти знаходяться під вкладкою віку, яка або сховає вам зморшки, або змусить вас виглядати як дитина.
Ліворуч ви також знайдете параметри для редагування фотографій, як в стандартному додатку для редагування фотографій. GIF-файли і колажі з ваших фотографій, щоб ви могли показати кілька відредагованих зображень разом на одній фотографії, якою можна поділитися.
Потім ви можете зберегти відредаговане зображення і опублікувати його в соціальних мережах.
Селебреті FaceApp
Додаток використовує нейронні мережі – різновид штучного інтелекту – для перетворення особи. Багато світових селебреті стали використовувати цю програму.
Безпека даних
За даними Forbes, сервери компанії в основному розташовані в США. Інші регіони світу, де розміщені сервери FaceApp включають Ірландію і Сінгапур.
У липні 2019 року увага ЗМІ була звернута (не в перший раз) на пункт користувальницької угоди, в якому зазначено, що користувачі надають додатку доступ до всіх своїх фотографій. Виникли побоювання з приводу походження і мотивів творців програми. Коли користувачі FaceApp реєструються, вони погоджуються, згідно з умовами обслуговування, дозволити FaceApp / Wireless використовувати своє обличчя для будь-яких цілей. Користувачі також надають додатку доступ до функцій Siri і пошуку.
Як і очікувалося, це викликало бурю негативу в ЗМІ. Служби безпеки європейських країн, в тому числі і США застерегли своїх громадян від використання популярного додатка FaceApp, оскільки не було відомо, які додаткові дані можуть бути зібрані під час використання програми, і чи можуть вони бути передані третім особам. Йшлося про те, що FaceApp не просто отримує доступ до відправлених фотографій, але і отримує цілі фотоплівки з телефонів користувачів.
У відповідь зі штабу FaceApp надійшло спростування, в якому говорилося, що це загальна угода, і нічого поганого не відбувається. FaceApp видаляє більшість фотографій зі своїх серверів через 48 годин. Що стосується того, чому компанія зберігає дані на сервері протягом 48 годин, генеральний директор Ярослав Гончаров пояснив, що користувачам не потрібно повторно завантажувати фотографію кожен раз, коли вони застосовують новий фільтр. Таким чином, зображення повинно тимчасово залишатися на сервері.
Засновник компанії також заявив, що в наступних версіях призначені для користувача угоди будуть видалені (посилання на право доступу до зображень користувачів FaceApp).
Тепер під час запуску програми з’являється повідомлення з проханням підтвердити, що вони погоджуються з тим, що фотографії будуть перенесені у віддалену хмару.
Основна статистика використання FaceApp
- З моменту випуску на Android в лютому 2017 року FaceApp був завантажений не менше 100 мільйонів разів тільки в Google Play. Він був випущений за місяць до цього і для iOS, на який він був завантажений мільйон разів за перші два тижні.
- 150 мільйонів завантажень FaceApp за весь період, за станом на липень 2019 р
- 100 мільйонів завантажень Android FaceApp станом на липень 2019 р
- 86 мільйонів користувачів FaceApp завантажили зображення в додаток.
- За даними Sensor Tower, 12,7 мільйона нових користувачів FaceApp завантажили додаток за один тиждень в липні 2019 року.
- До кінця місяця Sensor Tower повідомила про 63 мільйонах завантажень за весь липень, 14 мільйонів на iOS і 49 мільйонів на Android.
- До липня 2019 року рекордна кількість завантажень FaceApp в місяць становила 16,6 мільйона; 12,1 млн Android і 4,5 млн iOS (травень 2017 г.).
- У США з 18 по 12 липня 2019 року було завантажено 122 000 FaceApp, в порівнянні з 1 млн. з 13 по 17 липня.
- Він також зайняв перше місце в рейтингу Google Play в США з 17 по 23 липня.
Статистика доходів FaceApp
Точної статистики доходів FaceApp немає. Ярослав Гончаров заявив, що додаток прибутковий і показує хороші доходи і зростання.
FaceApp використовує преміальну модель доходу від підписки. Користувачі, яким потрібні зображення без водяного знака FaceApp, робота без реклами і доступ до кількох преміальних функцій можуть інвестувати в преміальну підписку.
Користувачі можуть платити 3,99 долара в місяць за преміум-використання. Користувачі Keener можуть розлучитися з 20 доларами в період року, або ті, хто переконаний, що вони збираються отримати значний прибуток від програми на довгі роки, можуть заплатити одноразову плату в розмірі 40 доларів за довічний доступ.
Як офіційно заявлено компанією, FaceApp заробляє 99% своїх грошей тільки на платній підписці. (Після публікації Гончаров повідомив, що менше 1% доходу було отримано від показу рекламних банерів Google AdMob на екрані збереження. В цій статті раніше вказувалося, що 100% доходу були отримані від підписок). Але засновник відмовляється називати який дохід він приносить або скільки у нього клієнтів на підписці.
За оцінками Forbes, річний дохід від додатка становить не менше 4 мільйонів доларів, виходячи з консервативних цифр.
Sensor Tower, з іншого боку, оцінює виручку FaceApp в 7 мільйонів доларів тільки за липень: 5 мільйонів доларів через iOS і 2 мільйони доларів через Google Play.
Russia Today повідомила, що FaceApp заробив 1 мільйон доларів за 10 днів з 9 по 19 липня 2019 р. (З посиланням на дані App Annie).
FaceApp знову в центрі уваги
Додаток FaceApp, виявився знову на піку популярності влітку 2020. Спочатку літа всі стали активно використовувати «гендерний» фільтр, що дозволяє чоловікам приміряти образ жінок і навпаки. Користувачам особливо сподобалося змінювати не тільки свої фото, а й світових селебреті, акторів, телеведучих та членів британської королівської сім’ї. Головним поліпшенням стала трансформація з волоссям, а також те, що всі фільтри виглядають більш реалістично і природно. Гендерний фільтр змінює не тільки ваше волосся і обличчя, а й одяг, щоб він відповідав.
Наступним етапом оновлення FaceApp є застосування «магії редагування зображень» в відео, в ідеалі для створення живих фільтрів поверх відео. Обмежена версія цієї функції вже запущена в додатку для iOS, що дозволяє вам безкоштовно спробувати фільтри для літніх людей і дитячі фільтри.