Кожен житловий будинок при зведенні облаштовується системою вентиляційних каналів. Вони проходять поруч з кухнями і ванними кімнатами. Потрібні для відводу відпрацьованого повітря, разом з парами і взвесями, яким небажано поширюватися в інші приміщення. Якщо будинок старий, то канали вже не здатні відводити зіпсоване повітря. Тоді до системи підключають витяжну вентиляцію.
Моделі витяжних вентиляторів
Модель радіальної конструкції вентилятора створює високий тиск повітряного потоку, який здатний долати опір на всьому протязі каналів воздуховода. Вона забезпечує надійне очищення приміщення від відпрацьованої атмосфери, надлишку водяної пари і продуктів горіння з кухні.
Відмінна продуктивність зводиться нанівець великою гучністю при роботі. Причому шум посилюється в вентиляційних каналах, які поширюють його по всьому будинку. До того ж громіздкий пристрій має непривабливий вигляд, який псує інтер’єр кухонного приміщення. Через ці серйозні недоліки покупка витяжного вентилятора радіальної моделі для житлових будинків відбувається вкрай рідко.
Осьова модель вентилятора має компактні розміри і зручна в усіх відношеннях. При роботі створює мало шуму. Конструкція забезпечена патрубком відводу і буквально вся розташовується в вивідному каналі. Зовні залишається тільки для огорожі частина, яка виконана у вигляді вентиляційної решітки.
Тиск прилад створює слабкий. Як правило, він не здатний подолати опір великої протяжності відвідних каналів. Пристрій вбудовують в повітропровід тільки в тому випадку, якщо довжина вентиляційної системи невелика. В інших випадках витяжку розташовують у віконному отворі. Або пробивають у вуличній стіні наскрізний отвір і влаштовують пристрій в ньому.
Рециркуляційні системи вентиляції
Для слабкого воздуховода нерідко використовується посилення. Вентилятори забезпечується витяжним зонтом, який розташовують над варильною поверхнею. У конструкцію вводяться фільтри і пиловловлювачі, які звільняють повітря від частинок гару, пара і жирових суспензій.
Очищене повітря знову надходить в кімнату, а фільтри періодично миються або повністю замінюються. Подібна конструкція здатна працювати автономно, без підключення до повітропроводу. Або розділяти потоки. Відпрацьоване повітря виводити в канали, а атмосферу над кухонною плитою фільтрувати і повертати в приміщення.
Рециркуляційної системою використовуються наступні пиловловлювачі:
- Гравітаційні. У спеціальній камері відбувається уповільнення повітряного потоку і частки пилу осідають під дією сили тяжіння.
- Інерційні. Використовують зміну напрямку потоку, що містить пилові частинки.
- Контактні. Пил затримується сухою або мокрою тканиною.
- Електричні. У них створюється іонне поле і всі токсичні гази і алергени абсорбуються на поверхні. А потім знищуються ультрафіолетовим випромінюванням.
Єдиним мінусом рециркуляционної системи виступає необхідність регулярно очищати пиловловлювачі. У контактних конструкціях частіше доводиться міняти їх на нові.
Потужність витяжної вентиляції
Продуктивність приладу вказується в технічних документах і визначається обсягом переміщуваного повітря. Щоб дізнатися, чи вистачить її на необхідне приміщення, роблять попередні розрахунки. Для цього обсяг кімнати множать на її норму повітрообміну. Останній показник у кожного приміщення свій. Для ванної кімнати, поєднаної з туалетом він становитиме 50 куб. м. на годину, для кухні – до 90. До підсумкових цифр фахівці радять додати 20% для запасу потужності продуктивності вентилятора.