Захист інформації важливий у всі часи. З розвитком цифрових технологій, безпечна передача та підтвердження достовірності інформації потребує безкомпромісного захисту.
SSL сертифікат забезпечує найвищий рівень захисту інформації, що передається, гарантуючи перевірку відправника та одержувача. За посиланням: https://tuthost.ua/ssl/certificate/ можна підібрати відповідний сертифікат.
Навіщо потрібний SSL-сертифікат
Користуючись інтернет банкінгом, здійснюючи онлайн покупки, листуючись з партнерами, і в багатьох інших випадках, нам важливо, щоб наша персональна інформація не потрапила до зловмисників. Також важливо бути впевненим у справжності того, з ким ми обмінюємося інформацією. Застосування ССЛ сертифікату дозволяє засвідчити відправника та одержувача, а також шифрувати передану інформацію. Якщо інформація потрапить до зловмисників, вони не зможуть її розшифрувати.
Вам потрібен сертифікат, якщо на вашому сайті:
- користувачі вводять свої логіни та паролі;
- вказують номери банківських карток для онлайн оплати;
- використовуються персональні дані (імена, адреси, дати народження тощо);
- можна отримати доступ до історії хвороби;
- передається конфіденційна інформація для службового використання;
- вказані контакти ваших клієнтів та ін.
Як працює шифрування
Загалом, як багато років тому, коли Цезар шифрував свої повідомлення. Тільки технології шифрування дуже вдосконалилися. Тепер зламати шифрування практично неможливо.
При відкритті сайту з правильно встановленим і налаштованим сертифікатом створюється захищене з’єднання за протоколом HTTPS. При цьому перевіряється справжність сайту, браузер та сервер обмінюються ключами шифрування. Всі наступні запити браузера до веб-сервера та відповіді сервера передаються у зашифрованому вигляді.
Види сертифікатів
Залежно від вимог, можна виділити такі види:
- для фізичних осіб;
- для малого та середнього бізнесу;
- для комерційного підприємства;
- для кількох доменів;
- для піддоменів.
Розглянемо кожен вид докладніше.
Для фізичних осіб
Найчастіше потрібно захистити сайт з одним доменом, щоб забезпечити шифрування даних, що вводяться користувачами. Для цього використовують DV сертифікат з валідацією одного домену (Domain Validation). Отримати та використовувати його може лише власник домену. Підходить для особистих сторінок, форумів та блогів.
Для малого та середнього бізнесу
OV сертифікат із валідацією організації (Organization Validation). Крім безпечного з’єднання також забезпечує ідентифікацію організації. Видається лише якщо компанія успішно пройшла перевірку відповідним центром сертифікації. Це відмінне безпекове рішення для компаній, які приймають онлайн оплату банківськими картами. Їхні клієнти можуть бути впевненими у безпеці сайту та сміливо здійснювати транзакції.
Для великого комерційного підприємства
Великим компаніям, фінансовим організаціям важливий винятковий захист бренду та ідентифікація. EV сертифікат показує користувачеві назву організації та гарантує справжність сайту. Ще це називається “зелений рядок”. Клієнти довіряють таким сайтам і частіше здійснюють оплати.
Для кількох доменів
Існують сертифікати, які можуть захищати більш ніж один домен. Вони називаються мульти-доменними, SAN або UCC. Їх використання дуже спрощує роботу та заощаджує ваш час для більш важливих завдань. Набагато легше керувати одним сертифікатом, ніж слідкувати за терміном дії кожного окремого, вчасно їх продовжувати, перевипускати та встановлювати.
Для піддоменів
Рішення для проєктів, у яких один основний домен і багато піддоменів – wildcard сертифікат. Він захистить ваш основний домен та його піддомени, навіть які ви створите у майбутньому. З ним ви заощаджуєте свої час та гроші.
Як отримати SSL сертифікат
Видаванням сертифікатів займаються спеціальні центри сертифікації Certificate Authorities, скорочено CAs.
Щоб центр сертифікації зміг видати сертифікат, потрібно надіслати йому спеціальну заявку – CSR запит. Це зашифрований файл із інформацією про замовлення: ім’я домену, якщо є додаткові домени, країна, місто, ПІБ або назва організації, контактний e-mail. Разом із CSR запитом створюється приватний ключ, без якого неможливо використати сертифікат.
Після отримання запиту центр сертифікації починає процедуру валідації або іншими словами перевірку. При валідації домену (DV) власник повинен підтвердити можливість керувати своїм доменом. При перевірці організації (OV) та при розширеній валідації (EV) центр сертифікації крім домену перевіряє легальність організації, її контактний номер телефону, адресу, а також перевіряють наявність санкцій для компанії.
Якщо перевірку успішно пройдено, випускається ССЛ сертифікат.
На практиці вигідніше купувати сертифікати у таких компаній як Тутхост. Вони надають доступ до системи формування CSR запитів, що створює зашифрований запит та приватний ключ. Маючи величезний досвід, вони підкажуть як простіше пройти всі перевірки. При цьому ви заплатите менше, ніж купуючи безпосередньо у центра сертифікації, і отримаєте бухгалтерські документи.
Як встановити SSL-сертифікат на хостингу
У більшості випадків установка зводиться до копіювання зашифрованого текстового вмісту файлів сертифіката у відповідні поля панелі керування хостингом. Кожна панель може мати свої особливості, які можна уточнити у підтримки вашого хостингу. Після встановлення SSL захисту, ваш сайт відкриватиметься за безпечним протоколом HTTPS, інформація буде передаватися в зашифрованому вигляді, а підтвердженням цього буде закритий замочок в адресному рядку браузера.
SSL це просто та ефективно.