Сьогодні питання на кшталт навіщо ти відвідуєш уроки англійської мови виглядає недоречно. Світ змінився, став відкритим для спілкування. Треба тільки вміти розмовляти з громадянами інших країн, читати закордонну літературу, вільно себе почувати на вокзалі, в магазині, в готелі тощо.
Навіщо потрібна англійська мова?
Англійська — найпоширеніша мова у світі. Навіть основних причин для її вивчення чимало. По-перше, це туризм. При бажанні неважко зібрати необхідну суму та поїхати в далекі краї щоб побачити світ. По-друге, english потрібна для представників багатьох професій. Наприклад, для продавців супермаркетів у мегаполісах, екскурсоводів, водіїв-далекобійників чи експедиторів, митників. По-третє, це бізнес з участю іноземних представників або виробництво з експортом продукції. По-четверте, наукова діяльність. Мається на увазі як участь у міжнародних конференціях, так і робота з науковою літературою. По-п’яте, промислово-технічна сфера, пов’язана з обладнанням іноземного виробництва та мануалами без перекладу на українську. При бажанні, можна назвати по-шосте, по-сьоме і т.д.
Отже, активна людина повинна знати іноземну мову. Зазвичай мається на увазі одна з основних: англійська, німецька, французька, іспанська чи італійська. Проте перша найбільш розповсюджена, саме вона надає широкі можливості тому, хто її опанує. Вона відчиняє двері в світ.
Як краще вчити, самостійно чи з викладачем?
Існує два принципово різних підходи до вивчення іноземної мови. У першому випадку людина працює із самовчителем та користується додатковими матеріалами: прослуховує аудіозаписи, читає художні твори і т.п. У другому — займається з викладачем. Тут можуть бути різні варіанти: онлайн чи офлайн, схема «один плюс один» або заняття в групі. Як краще?
Звичайно, трапляються особистості, які звикли працювати самостійно. Вони дисципліновані, добре опановують матеріал і потребують лише періодичних консультацій і то не обов’язково. Крім того, інколи з якихось причин людина не може відвідувати курси: прикутий до ліжка, має незручний графік тощо. Для таких більш доречним буде самовчитель. Основні аргументи на його користь: економія грошей та вільний графік занять.
Але у загальному випадку краще займатися з викладачем. Причин тому декілька:
- На початковому етапі важко знайти мотивацію. Перше захоплення проходить, час спливає, а наочних результатів немає. Як наслідок, ніякого задоволення від процесу. Це відбиває бажання вчитись. Досвідчений викладач знайде позитивні моменти і відповідні стимули, зробить заняття цікавими.
- Навчання з викладачем дисциплінує. Регулярність занять є однією з найважливіших умов для успіху. Проте люди неідеальні. То день був важкий, то фільм буде цікавий, то друзі кудись запросили, то просто набридло та хочеться зробити «вихідний». Навчання з викладачем, особливо платне, стимулює відповідальне ставлення. Учень знає, що його чекає людина, отже треба йти або грузити онлайн платформу. Він долає перепони, які насправді виявляються лише поступками нерішучому характеру.
- Правильно розмовляти можна навчитися лише в реальних діалогах з викладачем або одногрупниками. Інакше кажучи, одна з головних переваг курсового навчання полягає в отриманні практики, особливо з усного мовлення.
- Час від часу виникають питання з граматики, фонетики, значення слів та словосполучень та інші. Викладач одразу дає кваліфіковану відповідь, тоді як шукати її самому довго і не факт, що вдасться знайти. Більш того, при самостійних заняттях виникають помилки, в першу чергу фонетичні, які з часом доводяться до автоматизму, їх важко виправляти.
І, нарешті, останній аргумент. За свідченнями учнів багато з тих, хто займався по самовчителю, з самого початку регулярно працювали й мали добрі результати. Але після 17-ти, 19-ти чи 23-х уроків (у кого як) вони неначе «впиралися в стелю» і зупинялися в своєму прогресі. Після чого йшли до викладача. Це буває не обов’язково з кожним, але факт має місце, причому він далеко не поодинокий.
Як вибрати онлайн школу, програму та викладача?
У тих, хто бажає відвідувати уроки англійської мови, виникають запитання стосовно організації навчання. Ось відповіді на декілька найбільш популярних. Обираючи курс, слід чітко розуміти, навіщо потрібна іноземна мова. Для початківця чи середній рівень, ділова чи для подорожей без словника, для проходження співбесіди, складання іспиту в школі або отримання міжнародного сертифікату. Потрібна насамперед розмовна практика, постановка правильної вимови, вивчення граматики чи все одразу. Також можливо, що існують певні часові рамки, наприклад, пов’язані з датою від’їзду. Це потрібно для того, щоб правильно обрати курс, а також визначитися з тривалістю навчання.
З ким краще вчити, з носієм мови чи співвітчизником? В останньому випадку, звичайно, мається на увазі високо професійний викладач з великим досвідом. Носій краще знає деякі тонкощі мови та особливості середовища. А співвітчизник краще відчуває менталітет учня, швидше розбереться, як доступніше донести матеріал, бо він духовно «ближче». Отже, в більшості випадків обидва варіанти майже рівноцінні. І лише тоді, коли ставиться мета вийти на високий рівень, тобто навчитися вільно спілкуватися та розуміти англійську мову, то тоді краще працювати з носієм.
Яка завбільшки група більш вигідна з точки зору отримання результату, велика чи маленька і взагалі, скільки оптимально повинно бути в ній студентів? Наукова методика викладання стверджує, що чим менше кількість, тим краще, бо тоді викладач може більше уваги приділити кожному учню. Ідеальний варіант являє собою схема «1+1», коли вчитель працює на уроці з одним учнем. Правда, індивідуальні заняття дорожче коштують. Але не варто засмучуватися, на групових можна вивчитися не гірше, просто буде трохи довше за рахунок меншої інтенсивності.
Вибираючи онлайн школу, слід визначити свій бюджет на навчання та порівнювати не мінімальні ціни (це може бути рекламний трюк), а вартість курсів. Крім того, поцікавитися скидками, спитати чи ціна пакета кінцева чи ще будуть якісь комісії. Поцікавитися, чи дають безкоштовний пробний урок, чи складають особистий план навчання під мету студента, чи можна на якомусь етапі повернути гроші, чи можливо зробити тривалу перерву. І що буде з грошима, коли якийсь урок доведеться відмінити на вимогу учня. Ну і, звичайно ж, слід перевірити наявність сертифікатів та почитати відгуки.