В Україні триває гібридна війна, в якій ворог, крім фізичної зброї, використовує різноманітні інструменти маніпуляції та дезінформування. 9 місяців повномасштабного вторгнення практично довели важливість швидких та ефективних комунікацій. Перемога в інформаційному протистоянні потребує від українського бізнесу та органів влади регулярного підсилення комунікацій. Агенція комунікацій «ВАРТО» у співпраці з UNIDO (Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку) реалізували освітній проєкт «Комунікації під час війни» для покращення зовнішньої та внутрішньої комунікації державних установ та бізнесу в умовах воєнного стану. Мета проєкту — посилити стійкість державних установ та бізнесу.
«З 24 лютого ми командою агенції реалізували вже понад 40 різних проєктів для українського бізнесу. Нашим основним меседжем всі ці місяці була проста теза: бізнес має говорити. На початку було складно доводити компаніям, що в цей час необхідно не просто не скорочувати публічні комунікації, але й посилювати, активізувати їх. Адже ми бачили: підтримка через комунікації від держави, великого бізнесу та улюблених брендів — це те, що надавало й надає колосальну підтримку та надію всім українцям», — зазначила Наталя Холод, CEO агенції комунікацій «ВАРТО». — «Маючи досвід в антикризових комунікаціях, ми також розуміємо, що перезапуск комунікацій в умовах війни потребує чітких та послідовних кроків. Тож вирішили поділитися перевіреними на власному досвіді рекомендаціями в змістовному освітньому форматі. Віримо, що це допоможе посилити стійкість України».
Учасниками онлайн-вебінарів від команди агенції стали Національне агентство з акредитації України, Державне підприємство «УкрНДНЦ», Департамент технічного регулювання Міністерства економіки України та Українська Асоціація Меблевиків.
«Перша співпраця UNIDO з агенцією комунікацій «ВАРТО» відбулася ще взимку 2022 року, до повномасштабного вторгнення. Ми оцінили експертизу та професійність фахівців агенції, відчули системний підхід в роботі на власному досвіді. Після 24 лютого ми побачили, що агенція продовжує працювати на повну та допомагати українським компаніям налагодити внутрішні та зовнішні комунікації. Тож ми без вагань підтримали ініціативу створення та проведення такого освітнього проєкту для українських компаній та організацій», — поділився Павло Ладецький, Національний технічний радник проєкту UNIDO.
На вебінарах фахівці «ВАРТО» продемонстрували те, як війна вплинула на інструменти комунікації, навчили які меседжі та теми сьогодні актуальні та цікаві аудиторіям, як побудувати системну співпрацю зі ЗМІ та налагодити SMM. Крім того, команда агенції підготувала персоналізовані чеклісти під кожну установу з рекомендаціями та порадами, які допоможуть ефективно утримувати комунікації з колективом та зовнішніми аудиторіями попри тотальний стрес та невизначеність.
UNIDO (Організація Об’єднаних Націй з промислового розвитку, ЮНІДО) — спеціальна установа ООН, створена у 1966 р., мета якої полягає у сприянні промисловому розвитку та прискореній індустріалізації країн, що розвиваються шляхом мобілізації національних і міжнародних ресурсів. Завданням ЮНІДО є заохочення та прискорення всеохоплюючого та сталого промислового розвитку у державах-членах.
Україна є членом ЮНІДО з дня її заснування. 8 грудня 1995 р. було укладено Угоду про співробітництво у сфері промислового розвитку між Урядом України та ЮНІДО. Україна бере активну участь у засіданнях керівних органів ЮНІДО, а також міжнародних заходах, які проводяться під егідою Організації.
За сприяння ЮНІДО в Україні було реалізовано низку проєктів у сфері промислового розвитку, сталого управління водними ресурсами, поводження з відходами, екологічного оздоровлення промислово забруднених територій та ін.