Один із найпоширеніших міфів у криптосвіті полягає в тому, що криптоінвестиції нібито схожі на азартні ігри. Експерти криптообмінника Eezy.cash розібрали статтю Chainalysis, де стверджується, що це переконання не завжди нешкідливе і потенційно може придушити інновації.
“DeFi показала, що смарт-контракти можуть забезпечити більш швидкі та прості форми кредитування. Хоча сьогодні більша частина таких кредитів використовується для обміну криптовалюти або придбання інших криптоактивів, неважко уявити собі майбутнє, в якому більш традиційні кредити, такі як іпотека, можуть видаватися на ланцюжку та усувати тертя в сьогоднішньому процесі”, — пише Chainalysis.
Не можна заперечувати, що спекуляції певною мірою сприяли зростанню криптовалютних ринків. Багато інвесторів тримають свої монети-меми поряд із більш серйозними інвестиціями, так само, як серйозні традиційні інвестори можуть купувати акції Apple і GameStop.
В останній рік на криптовалютних ринках зростає занепокоєння у зв’язку з такими подіями, як скасування прив’язки TerraUSD і крах FTX. Ці події породили хибні уявлення, що стирають межі між міфом і реальністю, внаслідок чого як новачки в криптовалютному бізнесі, так і досвідчені інвестори відчувають замішання.
Те ж саме можна сказати й про тих, хто вважає, що криптовалюти занадто складні для споживачів. Хоча в криптовалюті є складні частини, “купівля і торгівля криптовалютою не вимагає розуміння технології, яка її підтримує”.
Це не тільки для злочинців
Говорячи про довіру, слід зазначити, що криптовалюти — це не лише засіб для злочинців. Chainalysis зазначає, що блокчейн уже давно використовується для сприяння кримінальним розслідуванням і підвищення прозорості. Наприклад, існують інструменти та способи відстеження адрес гаманців і аналітики блокчейна, а криптовалютні біржі зобов’язані дотримуватися правил Know-Your-Customer (KYC) і боротьби з відмиванням грошей (AML).
“Інструменти блокчейн-аналітики є ключовим фактором, що допомагає криптовалютним організаціям дотримуватися цих правил, оскільки вони надають послуги моніторингу транзакцій та інструменти для відстеження руху незаконних коштів. Використання цих інструментів правоохоронними органами призвело до кількох успішних розслідувань зловживань злочинців криптовалютами”, — пише Chainalysis.
Це також спростовує теорію про те, що криптовалюти анонімні та не відстежуються. Біткоїн, наприклад, призначений для того, щоб його можна було відстежити. Криптовалютні транзакції прив’язані до конкретних гаманців, де ви можете відстежити дії за конкретними адресами гаманців. Якщо користувач вирішив купити ефір за гривні або біткоїн за долари, він зможе відстежити свою покупку, маючи ID транзакції або адресу гаманця.
“Далеко не анонімна, блокчейн створив найпрозорішу, найдемократизованішу фінансову систему, яку світ ще не бачив: усі транзакції фіксуються в публічній бухгалтерській книзі”.