AMS agency спільно з ThePharmaMedia провели онлайн-конференцію “Digital для фарми. Рекомендації щодо застосування”. У цій статті зібрані основні тези, на яких акцентували увагу спікери в своїх доповідях.
За digital сьогодення і майбутнє
Незважаючи на те, що сьогодні вже жодна медіастратегія не будується без урахування діджитал-інструментів, цей тренд продовжує зростати. У 2019 інтернет відбив першість у телебачення за кількістю проведеного часу користувачів, і другий рік збільшує цей розрив в свою користь.
Рекламодавці реагують на такі зміни своїми бюджетами. За даними Всеукраїнської рекламної коаліції загальні витрати на digital-media рекламу в 2020 році зросли на 9% (незважаючи на пандемію і карантин), а в 2021 р очікується ще більше зростання – до + 29%.
При цьому говорити про те, що скоро настане дефіцит діджитал-інструментів теж не доводиться. Адже, як зауважила Світлана Калініна, керуючий партнер Kwendi Media Audit, digital – це самонаповнювана інвентарна структура: чим більше користувачів інтернету – тим більше інвентарю у діджитал. А проникнення інтернету в усі куточки світу триває.
Digital – це середовище
У рекламних стратегіях будь-яких компаній поруч зі словом “Діджитал” важливо уточнювати, що саме мається на увазі. Адже сьогодні digital – це не просто канал комунікації, а скоріше медіасередовище, яке включає сайти, соцмережі, e-commers і навіть Tinder і Netflix. Не скрізь рекламодавцю від фармринку потрібно з’являтися і не скрізь можливо, навіть при великому бажанні і бюджетах.
Найважливіше, що приніс діджитал для фарми – це пошук. Завдяки унікальним назвам препаратів і брендів, споживач легко за їх назвами може знайти інформацію про продукт. Тому наявність сайту і пошуку в медіаплані – дуже важливо. А зробити так, щоб потенційний споживач назву вашого бренду десь почув і запам’ятав – завдання інших інструментів.
Телебачення для фарми – ТАК!
Фармі дуже пощастило, тому що її ЦА, як правило, старше 25 років, а значить вона користується ТВ і цей простий знайомий інструмент для збільшення охватів і знання бренду можна використовувати. Перевагою телебачення є те, що тут можна розмістити довгий ролик (до 15 с) і користувач, у якого включений телевізор, його точно догляне.
У цій сильній стороні криється і слабкість телебачення: яку б ЦА ви не прописали в своєму плані, телевізор покаже ваш ролик всім. Тому “виловлювати” користувача і ближче знайомити з продуктом зручніше вже за допомогою цифрових інструментів.
Сила digital в точності таргету
Сегментація або кластеризація цільової аудиторії – робочий інструмент, яким гріх не користуватися, тим більше зараз, поки ми ще можемо за допомогою cookies збирати дані про свою аудиторію. Крім того, результативність спілкування з кожним кластером окремо можна порахувати.
При роботі з кластерами важливо не забувати два моменти. Перший – не дуже тончити, щоб не звужувати цільову аудиторію. Сума кластерів завжди повинна бути більше або рівна основний соцдем аудиторії. Другий – кожен сегмент аудиторії повинен отримувати релевантний інформаційний посил. Тому що налаштувати кластери, але показувати всім однаковий ролик – не має сенсу. Так само, як і з’являтися на різних діджитал-майданчиках з однаковим креативом. Детально про роботу з кластерами в своїй доповіді розповіла Наталія Бойко, СЕО AMS agency.
Не забуваємо про закони!
Фарма – той сегмент ринку, який в своїх креативах обмежений не тільки польотом фантазії, але і вузькими законодавчими нормами. І ці закони кожному фарммаркетологу важливо знати! Адже якщо ви отримуєте креатив від центрального офісу компанії, десь в іншій країні, його важливо адаптувати до українських норм. А якщо ви, як у нас часто буває, сам собі макретолог, smm і дизайнер, то тим більше – повинні стати і юристом.
Всі доповіді спікерів конференції “Digital для фарми. Рекомендації щодо застосування” доступні для перегляду на сайті організатора заходу AMS agency (ams.agency). Дивіться і дізнавайтеся нове!