Є ідея бізнесу, але немає грошей на її реалізацію? Скористайтеся краудфандингом та приймайте інвестиції від однодумців. Розповідаємо про платформи, де можна зібрати гроші на запуск стартапу.
Kickstarter
Американська платформа для збору грошей на реалізацію ідей та власний бізнес. Незважаючи на те, що громадяни України не можуть її використовувати без посередника, українські стартапи знаходять тут гроші.
Зареєструватися на платформі та працювати з нею можна через українців, які проживають в США, наприклад, друзів, знайомих чи об’єднання земляків. Kickstarter дає можливість збирати інвестиції, як на масштабні проекти, так і реалізацію невеликих і дей.
GoFundMe
Американська платформа для збору коштів на різноманітні цілі. Саме тут в 2022 році було зібрано для України 225 млн фунтів стерлінгів. Працює ресурс і для пошуку грошей на стартапи та реалізацію ідей. Мова платформи – англійська, є можливість перекладу на російську мову. Українську мову інтерфейс не підтримує, але є можливість писати повідомлення українською, якщо ви шукаєте допомоги у земляків.
Crowdcube
Британська інвестиційна платформа, де можна отримати гроші на розвиток стартапу. Слід пам’ятати, що це не благодійність і варто ретельно розробляти бізнес-план своєї компанії, щоб не створити собі проблем. Мова платформи – англійська. Є можливість перекладу на російську мову та вибрати українське громадянство. Більше деталей про роботу платформи за посиланням https://www.crowdcube.com/.
StartEngine
Платформа для збору грошей на створення стартапів. Слід звернути увагу, що за свій внесок особа отримує частину акцій майбутньої компанії. Де допомагає підприємцям швидко запускати проекти, а інвесторам – отримати цінні папери та акції, які потім можна продати на платформі чи використати для створення пасивного доходу.
Більше інформації про роботу платформи за посиланням https://www.startengine.com/. Офіційна мова сайту – англійська, є можливість перекладу на російську мову. Української версії нажаль немає.
Велика ідея
Українська платформа для збору коштів на реалізацію ідей та запуск стартапів. Фінансують проекти самі українці, вони ж коментують та підтримують бізнес один одного. Мова платформи – українська. Тут знаходиться більше 73 000 інвесторів та реалізовано 613 проектів з допомогою залучених коштів.
Щоб додати проект треба зареєструватися в системі, скласти бізнес-план та розказати про нього аудиторії. Зверніть увагу, що доброчинці (вони ж інвестори) будуть вимагати звіти від стартапу, тому до своєї роботи слід віднестися серйозно.
Як бачите, відсутність фінансування – це не найбільша проблема, з якою можуть зіткнутися підприємці.