Якість води в Україні не у всіх регіонах відповідає стандартам. Бізнес змушений купувати системи очищення, щоб зберегти обладнання та якість своєї продукції. Обговоримо, яким компаніям варто встановити обладнання, які переваги техніки та особливості установки.
Який сектор бізнесу потребує систем очищення води?
Багато сфер бізнесу визнають, що комплексне очищення води – варіант для оптимізації витрат та підвищення якості продукції. Особливо такого обладнання потребують підприємства, що працюють у таких сферах:
- Харчова промисловість (пивоварні, виноробні, виробники соків, мінеральної води);
- Фармацевтика. Обладнання потребують підприємства та аптеки, які роблять ліки на базі свого виробництва;
- Косметична промисловість. Виробники косметики та засобів догляду за шкірою змушені встановлювати обладнання для контролю якості води;
- Туристична нерухомість. Готелі, пансіонати;
- Медицина. Лабораторії, шпиталі, клініки.
Якісна вода необхідна практично будь-якому бізнесу, вибір обладнання для її очищення залежить від потреб підприємства та його масштабів.
5 причин мати обладнання для очищення води
До ключових переваг очищення води для підприємств належить:
- Стандарти якості продукції. Якість води безпосередньо впливає на якість продукції та для оптимізації роботи компанії важливо, щоб вона була максимально чистою.
- Ефективність та ресурс обладнання. Чиста вода не залишає накипу на стінках виробничої техніки. Вона працюватиме довше без ремонту, а обслуговування коштуватиме дешевше.
- Оптимізація комуналки Чиста вода не потребує обробки перед використанням, це знижує витрати на електрику та тепло. У перспективі комплексне очищення води зі свердловини чи водопроводу заощадить гроші.
- Дотримання законодавчих норм. Деяким підприємствам необхідно дотримуватись стандартів якості води, і це прописано в законі.
- Захист навколишнього середовища. Очищення води знижує шкідливі викиди в атмосферу та токсичність відходів.
Навіщо потрібне очищення води?
У процесі обробки вода очищається від мікроорганізмів, сміття та шкідливих домішок. Умовно такі домішки можна розділити на 4 категорії:
- Механічні забруднення. Пил, іржа, волокна, дрібне сміття – все, що потрапляє у воду та заважає безпечно її використовувати.
- Органіка. Віруси, частинки рослин, мікроорганізми, жир, олії тощо. Наявність у воді подібних речовин може зробити її непридатною для використання.
- Хімія. Тяжкі метали, гербіциди, хлор, промислові відходи.
- Сіль та мінерали. Перевищення вмісту кальцію, заліза та інших мінералів сприяє утворенню накипу на обладнанні та знижує якість продукції, що випускається.
Комплексне очищення води дозволяє прибрати все сміття та підвищити її безпеку.
Як вибрати обладнання для очищення води?
Вибір техніки залежить від потреб підприємства та його масштабів. Можна орієнтуватися на фактори:
- якість води у регіоні;
- необхідні стандарти чистоти;
- виділений бюджет на купівлю обладнання;
- простота його встановлення та обслуговування.
На ринку працюють компанії, які продають обладнання та допомагають із встановленням. Наприклад, у ВЕНКОН є асортимент техніки для будь-яких потреб бізнесу. Не знадобиться шукати, хто доставить та встановить обладнання, компанія все зробить сама. Якщо правильно підібрати систему для комплексної очистки води, вона прослужить від 5 років без серйозного ремонту.
Висновок
Текст написав для ознайомлювальних цілей експерт у галузі очищення води Сергій Кудина. Яким системам водоочищення довіряєте ви?