Задишка, або утруднене дихання є поширеним симптомом серцевої недостатності. Вона може бути викликана тим, що серце не в змозі перекачувати достатню кількість крові для задоволення потреб організму, що призводить до накопичення рідини в легенях.
Як працюють лікарські засоби
Сьогодні існує кілька ліків, які можуть допомогти зменшити задишку у людей із серцевою недостатністю. Ці пігулки від задишки при серцевій недостатності працюють за рахунок поліпшення насосної сили серця та зменшення скупчення рідини в легенях. Вони також допомагають:
- зменшити запалення;
- поліпшити кровообіг;
- полегшити загальний стан.
Найбільш поширені таблетки від задишки при серцевій недостатності включають інгібітори АПФ, бета-блокатори, діуретики та блокатори рецепторів ангіотензину (БРА). Інгібітори блокують фермент, який викликає звуження кровоносних судин та підвищення кров’яного тиску. Бета-блокатори уповільнюють серцебиття та знижують навантаження на серце.
Діуретики допомагають вивести зайву рідину з організму, щоб вона не накопичувалася в легенях чи інших органах. Інші компоненти блокують гормон, який викликає звуження кровоносних судин та підвищує кров’яний тиск.
Як вибрати ліки
Важливо поговорити зі своїм лікарем, перш ніж почати приймати якісь ліки від задишки при серцевій недостатності в інтернет-аптеці «Здравиця», оскільки він зможе визначити, які ліки найкраще підходить для вас, виходячи з ваших індивідуальних потреб та історії хвороби. У деяких випадках для досягнення оптимального результату поряд з медикаментами можуть бути рекомендовані зміни в способі життя, наприклад, відмова від куріння або зниження ваги.
Якщо у вас діагностована серцева недостатність і ви відчуваєте задишку через це, поговоріть з лікарем про те, які таблетки можуть вам підійти. При правильному лікуванні ви зможете позбавитися цього неприємного симптому і повернутися до нормального життя.
Завжди слід вести активний спосіб життя. Лікарі рекомендують гуляти на свіжому повітрі щодня щонайменше 30 хвилин. Сильно ослаблена людина може починати прогулянку з 10-15 хвилин, доводячи їх до тривалого часу. В ідеалі можна зайнятися плаванням, ходьбою зі скандинавськими ціпками, іншими видами спорту. Сильно ослаблені люди повинні займатися легкою лікувальною фізкультурою, не перевантажуючи себе.