Сатоші Накамото – це загадкова особа, яка вважається творцем першої криптовалюти в світі, а саме біткойну. Достовірно невідомо хто це і чи реальна ця людина, але одне можна знати точно – він дуже багатий. Він багатий настільки, що може обвалити всю систему біткойнів, якщо побажає. Ну, не так масштабно, насправді.
Достовірно невідомо хто саме займався майнінгом біткойну перший час, але це точно була невелика група або всього одна людина (той самий Сатоши). Перший час майнінг біткойнів не вимагав величезної потужності: звичайного CPU для домашнього ПК було цілком достатньо, щоб отримувати по 50 BTC кожні 10 хвилин. Завдяки тому, що історія транзакцій відкрита для всіх, можна було відзначити, що близько 1 148 800 BTC ніколи не витрачалися і до сих пір знаходяться на безлічі адрес-гаманців, які під управлінням Сатоші. Все виглядає так, що нікому ці монети не потрібні і про них всі забули.
У цьому криється небезпека, адже мільйон біткойныв це не дуже мало і зараз отримавши управління над такою сумою валюти може сколихнути весь ринок. При курсі $ 6 500 за одну монету, людина у якої стільки “забутих” монет має величезні статки. Але якщо він захоче отримати цей скарб в один момент, що з цього вийде?
Декілька варіантів подій:
- Курс впаде у декілька разів і це станеться поступово. При цьому, поки одні операції будуть проходити, інші вже будуть дешевшими, тобто теоретично Сатоши міг би отримати $ 7.5 млрд, але фактично це абсолютно абстрактна цифра. При поступовому розпродажу “мільйонів Сатоші” біткоін увійде в тривалу корекцію.
- Варто відзначити, що за біткоіни Сатоші уважно стежать і якщо ці кошти почнуть ворушитися, то про це дізнаються швидко. Біткоін обмежений, тому на таку левову частку швидко знайдуться свої покупці, які і викуплять її на позабіржовому ринку. Це призведе до того, що курс впаде, але незабаром знову злетить, тільки тепер без загрози, що насувається від творця криптовалюти.
- Є ймовірність того, що ці біткоіни вже знаходяться у володіннях якоїсь групи або організації, тому все залежить від того, як вони будуть розпоряджатися з цими монетами. Якщо вони приведуть їх в рух акуратно, повільно і поступово, то це ніяк не відіб’ється на курсі.