Якщо банківську карту заблоковано це можливо з двох причин, по-перше: банк може призупинити операції по картці через підозрілі дії (зарахування на картку великих сум коштів, однотипні платежі на одні й ті самі картки тощо); по-друге: банк може накласти арешт на рахунок за постановою виконавчої служби.
Зазвичай в повідомленні від банку про блокування рахунку зазначається причина обмеження користуванням коштами. Якщо причини блокування не повідомляються — то потрібно звернутися до підтримки банку для вияснення обставин.
В даній статті розберемо як зняти блокування з банківської картки, арешт на яку накладено виконавчою службою.
Що таке виконавча служба і чому вона може заблокувати карту в банку?
В Україні існує спеціальна інституція — виконавча служба, яка займається стягненням боргів. Примусове стягнення можливе лише на підставі документів, які підтверджують наявність боргів: рішення суду, виконавчий напис нотаріуса, постанова про адміністративне правопорушення. Діяльність виконавчої служби регулює профільний закон — “Про виконавче провадження”. Виконавці можуть бути державні та приватні.
Коли виконавець відкриває виконавче провадження стосовно боржника, дані про останнього автоматично вносяться до Єдиного реєстру боржників, який є загальнодоступним.
В повноваженнях виконавця встановлено, що він може накладати на рахунки своєю постановою арешт та списувати кошти з цих рахунків в якості погашення боргу.
Арешт з картки банку знімається після сплати боргу та витрат на виконавче провадження.
Як знайти виконавче провадження?
Щоб знайти виконавче провадження необхідно відкрити Єдиний реєстр боржників. Для цього вводимо прізвище ім’я та по батькові в пошук. В даних про виконавчі провадження можуть бути збіги за ПІБ, тому додатково можливо шукати за датою народження особи.
Коли виконавче провадження буде знайдено, ми можемо в даних про борг знайти:
- хто стягувач боргу;
- який державний орган видав виконавчий документ;
- підстава стягнення боргу (аліменти, стягнення боргу, порушення правил дорожнього руху, тощо);
- ПІБ виконавця, його контактний номер телефону, електронну пошту.
Як дізнатися суму боргу та його сплатити?
База боржників не містить в собі суму боргу тому, що це конфіденційна інформація. Дізнатися скільки боржник має сплатити для закриття виконавчого провадження можливо зателефонувавши виконавцю або шляхом направлення електронного листа.
Виконавець повинен надати точну суму для погашення боргу, яка складається з основного боргу і виконавчого збору, а також виконавець зобов’язаний надати актуальні реквізити для сплати.
Зверніть увагу! При сплаті боргу обов’язково вкажіть в призначенні платежу: номер виконавчого провадження, ПІБ боржника та податковий номер. Без цих даних виконавець може не погасити борг.
Критично важливим для особи, кошти якої заблокували, є строк розблокування картки. В законодавстві встановлено, що арешт знімається не пізніше ніж на наступний робочий день після сплати боргу. Щоб виконавець швидше закрив провадження — вишліть йому квитанцію про сплату.
Після закриття виконавчого провадження воно набуває статусу “Завершено”, дані про людину видаляють з Єдиного реєстру боржників, а арешт з банківської картки знімається.
Як перевірити борги до відкриття виконавчого провадження?
Перевірити борги можливо до того, як вони потраплять до виконавця і той заблокує банківську картку. Наприклад, можливо перевірити судові справи про стягнення заборгованості або штрафи за порушення правил дорожнього руху.
Всі ці відомості містить база даних (https://scanbe.io/) сервісу Сканбі, який шукає за офіційними державними реєстрами.
Судові справи доступні для пошуку за прізвищем ім’ям і по батькові, перевіряти судові справи можливо не лише стосовно себе а і про будь-яку іншу людину. В судових справах можливо знайти документи про стягнення боргів за комунальними платежами, кредитами, аліментами, тощо.
Штрафи за порушення правил дорожнього руху доступні для пошуку за номеров авто та даними про податковий номер власника авто, технічним паспортом або водійським посвідченням.
Висновки
Багато людей стикаються з блокуванням карток та виконавчим провадженням, підстави можуть бути різними: перевищення швидкості, несплата за паркування, кредити і так далі. Маючи цей простий алгоритм, ви можете легко та швидко зняти арешт з картки.