На сьогоднішній день Caption video є найефективнішим засобом охоплення максимальної аудиторії в соціальних мережах. Особливо зростає ефективність залучення користувачів смартфонів.
Згідно з дослідженнями, 83% споживачів засобів масової інформації дивляться відео з вимкненим звуком. І до цього – 80% людей також з більшою ймовірністю будуть дивитися відео цілком, коли є субтитри, замість того, щоб просто переглянути початок або пропустити відео.
Що таке Caption video?
Caption video – коротке відео з субтитрами, яке зручно дивитися без звуку, вони можуть передати глядачеві максимум інформації за короткий час, одну або кілька хвилин.
У Caption video головний упор робиться на титрах. Все, що чує глядач, дублюється текстом, накладеним на відеокартинку: вся розповідь йде через титри.
З чого все починалося?
Вагому роль в становленні Caption video зіграв Facebook. З 2014 року Фейсбук збільшив кількість показів на сторінці, і на догоду своїм користувачам, щоб, відео не набридало, платформа прибрала звук. Якщо людина їде в машині або в транспорті їм звук і зовсім не потрібен. Саме це підштовхнуло онлайн канал новин АJ + на створення нового тренда – відео з титрами, коли все, що бачить людина дублюється в титрах.
Перша компанія, яка стала використовувати цей формат – канадська компанія Vice. На пострадянському просторі вони стали відомими після серії документальних короткометражок «Російська рулетка». Вони повністю поміняли формат подачі стандартних відео і замінили весь текст на титри.
Vice в середньому дає вам 8 секунд, щоб ви ознайомилися з відео. На телебаченні для того, щоб підготувати глядача до сюжету, використовують ведучого в студії і закадровий текст. У caption video цю інформацію замінює короткий опис відео.
Традиційні ЗМІ не відразу сприйняли новий формат. Зокрема, Бі-бі-сі довго пручалися, і в кінці теж почали робити Сaption video. Так як зрозуміли, що інакше їм не вдасться досягти такої кількості переглядів своїх відеороликів, що з’явилися в АJ +.
Трохи статистики
AMR (Allied Market Research) повідомляє, що до 2025 року очікується, що розмір ринку платформ для онлайн-відео досягне 915 мільйонів доларів – це колосальне зростання на 17,5% в CAGR в порівнянні з даними 2016 року, які склали 218 мільйонів доларів.
За даними Cisco, до 2022 року онлайн-відео становитимуть понад 82% веб-трафіку, що в 15 разів більше, ніж трафік, який спостерігався в 2017 році.
У 2016 році журнал Digiday повідомив, що 85% відео в Facebook проглядається без звуку.
У 2018 році в офіційній статті LinkedIn говорилося, що:
«Переважна більшість (80%) переглядів відео в LinkedIn відбувається без звуку. Тому не дивно, що відеоконтент, призначений для безшумного перегляду, на 70% з більшою ймовірністю буде переглянутий до кінця».
Невелике дослідження Instapage 16,5 годин Facebook відео показало, що:
- Середнє охоплення відео з субтитрами було на 16% вище, ніж у того ж відео без субтитрів.
- Реакція на відео також була вище на версії з субтитрами, в середньому більш ніж на 17%.
- Після видалення субтитрів кількість кліків із закликом до дії впало на 26%.
У вас буде більше шансів змусити людей дивитися ваш контент, якщо ваші відео містять підписи, особливо якщо в першого підпису є щось привабливе.
Які переваги дають субтитри?
1. Роблять ваш контент доступним
Коли ми знаходимося в дорозі, ми не завжди хочемо чути звук з наших пристроїв. Субтитри спрощують перегляд відео і потоків для глядачів, де б вони не знаходилися, і чим би вони не займалися.
Якщо вони їдуть в громадському транспорті без навушників, знаходяться в тихому місці, де не можуть відтворювати звук, або просто хочуть читати, титри допомагають людям легко взаємодіяти з відео. І все тому, що підписи полегшують перегляд. Це явна причина для того, щоб створювати титри до вашого контенту.
2. Привертають увагу і розуміння аудиторії
Субтитри спрощують захоплення і утримання уваги аудиторії, про що свідчить той факт, що відео з субтитрами мають більш тривалий час перегляду. Цей більш тривалий час перегляду не тільки допоможе вам донести ваше повідомлення, але також може підвищити ефективність вашого контенту в пошукових системах.
В ході численних досліджень також було виявлено, що субтитри покращують розуміння відеоконтенту, а також викликають позитивну реакцію учнів на навчання. У дослідженні, проведеному Університетом Південної Флориди, 99% студентів повідомили, що субтитри допомагають у вивченні теми.
3. Робить доступним ваш контент
Більше 5% населення світу страждає значною втратою слуху. Це величезна кількість людей – приблизно 460 мільйонів – у яких немає доступу до вашого контенту, якщо ви не використовуєте субтитри.
Субтитри допоможуть вашій глухій або слабочуючій аудиторії стежити за вашим контентом. І чим точніше і детальніше будуть підписи, тим краще.
Поки ми говоримо про це, інші важливі способи поліпшити доступність вашого відеоконтенту включають транскрипцію і аудіокоментарі. Це важливі можливості, які варто вивчити, якщо ви цінуєте доступний контент.
4. Максимізуйте своє SEO та контент за допомогою стенограм
Одним з величезних переваг наявності розшифровки вашого контенту (стенограми) є те, що вона дозволяє пошуковим системам, включаючи Google, знаходити відео або потік за допомогою пошукової оптимізації (або SEO).
Пошукові системи не можуть дивитися або слухати відео і індексувати контент, але вони індексують текст – транскрипти. Ось чому щоразу, коли ви додаєте субтитри, ви повинні зробити транскрипцію або основні моменти відео доступними, щоб ваш рейтинг був вище, що призвело б до більшої кількості переглядів і розширенню охоплення вашого контенту.
Додатково до цього ви можете використовувати стенограми, щоб перепризначити свій контент в інші форми, такі як стаття в блозі або електронного листа для бажаної аудиторії. Наявність стенограм для ваших відео означає, що створення нового контенту може бути таким же простим, як копіювання і вставка.
Як легко додати титри?
Ось кілька варіантів:
- Quicc: досить легко завантажувати відео через телефон або комп’ютер, а ціни варіюються від безкоштовного до 65 доларів в місяць, а потім до рівня підприємства.
- Veed: завантажуйте будь-яке відео і автоматично додавайте до нього субтитри або експортуйте файл SRT для завантаження з вашим відео на інші сайти (200 доларів на рік)
- Camtasia: в цьому керівництві показано, як додати їх вручну за допомогою Camtasia. Пам’ятайте, що відео в соціальних мережах повинні бути короткими, і, якщо у вас вже є програмне забезпечення, додаткових витрат не буде потрібно.
- YouTube Studio: YouTube дозволяє створювати субтитри при створенні і редагуванні відео для вашого каналу.