У цій статті ми розповімо про вирощування такої рослини, як павловнія — бізнес на дереві стрімко набирає популярності в Україні. Ви дізнаєтеся про особливості догляду за рослиною та про те, як можна організувати безвідходне виробництво.
Характеристики павловнії
Павловнія — дерево, що швидко росте, висотою до 25 м, з великим листям (50-80 см). Цвітіння починається на третій рік після посадки, у квітні, і триває 20-25 днів. Квіти бувають фіолетовими, білими та блакитними. Плоди у вигляді довгих і тонких стручків, що нагадують боби, з безліччю дрібного насіння всередині. Дерево має розгалужену кореневу систему глибиною від 4 до 9 м та гладку кору світло-сірого кольору з маленькими тріщинами.
Технологія вирощування
Павловнія пристосовується до різних видів ґрунту та температурних умов, стійка до хвороб та шкідників, не всихає. Але краще висаджувати її на глинистому ґрунті з помірною вологістю та рівнем кислотності 6,5 pH, у добре освітленому місці.
Алгоритм дій при організації посадок:
- Обробка ділянки. Ділянку готують восени, щоб за зиму ґрунт добре зволожився. Потрібно вирівняти землю, очистити від бур’янів, великого каміння і добре зорати. Потім землю боронують та мульчують.
- Висадження саджанців. Висаджують після пізніх заморозків, але не пізніше кінця травня. На 1 гектар потрібно близько 600 штук.
- Підживлення. Добрива вносять залежно від результатів аналізу ґрунту.
- Зрошення. Зрошують відразу після висадки з розрахунком 3-5 л води на 1 саджанець. Оптимальний рівень опадів — 600 мм на рік. Якщо вологи недостатньо, потрібно забезпечити добрий запас калію.
- Технічна обрізка. Пагони зрізають навесні другого року після висадки. Якщо верхівка пагонів підмерзає взимку, її також треба зрізати.
Бізнес ідеї
Усі частини рослини (деревина, гілки, листя та коріння) застосовуються у різних виробництвах. Ось деякі з варіантів реалізації продукції:
- Продаж деревини. За перші 5 років з 1 га можна отримати 400 м³ на ліс-кругляк. Ціна 1 м³ деревини — 100-120 €. Цей міцний матеріал використовують для виробництва меблів, виготовлення паркету, балок, рам для вікон та дверей.
- Виготовлення пелет (біопалива). Всі частини дерева або тільки відходи (кору, тріски, тирсу) дроблять, висушують і пресують. З 5 м³ відходів вийде близько 1 тонни пелет. Купують таке біопаливо як приватні особи, так і підприємства, але краще орієнтуватись на європейський ринок. Вартість 1 тонни пелет у Європі — 120-140 €.
- Виробництво меду. З 1 га можна отримати 700–800 кг меду. Мед із павловнії коштує від 300 до 450 грн/кг. Ринок збуту — підприємства харчової промисловості. Також мед використовують у косметології.
- Продаж саджанців. Саджанці купують аграрії, а також фахівці з ландшафтного дизайну. Вартість 1 саджанця 20-35 см — 50-65 грн.
Тепер ви знаєте, чим цікава павловнія для бізнесу. Цей перспективний напрямок у агросекторі відкриває багато можливостей для підприємців.
Джерело: AgroApp Blog