Лотерейні ігри були відомі людству ще кілька століть тому. Втім, за цей час вони помітно розвинулися. Вони представлені різними форматами та тематиками. Проте їхня мета завжди єдина: вони дають гравцям можливість виграти велику суму, придбавши лише один білет та заповнивши його.
Сьогодні шанс зірвати джекпот має кожен, хто придбає на сайті УНЛ лотерейний білет та зазначить на ньому потрібну кількість номерів. Втім, деякі люди досі підозріло ставляться до даної категорії ігор. Усе тому, що протягом всієї історії лотерей їх весь час оточують стереотипи. Вони відлякують людей та не дають можливості їм самостійно оцінити, наскільки ця гра може бути для них цікавою та корисною.
Ми зібрали найбільш поширені міфи про лотереї й зараз спробуємо спростувати їх усі. Готові? Поїхали!
Міф 1: «Лотерея – це обман і афера»
Часто можна почути що у лотереях є підставний переможець. Начебто можна якось обійти систему та наперед переконатися у майбутньому виграші. Втім, абсолютно усі класичні числові ігри працюють за однаковим принципом.
Він полягає в абсолютній випадковості, коли неможливо наперед зазначити, які саме номери випадуть з лототрона. Кульки ретельно перемішуються між собою і випадають в довільному порядку. А отже, шанси виграти джекпот мають абсолютно усі гравці, які дотрималися базових правил:
- Купили лотерейний білет.
- Заповнили його, вказавши потрібну кількість номерів.
- Вгадали комбінацію.
На виграш також можуть розраховувати гравці, які не вгадали повного набору чисел. Тобто якщо із зазначених 6 номерів ви правильно вказали 3, ви маєте шанс на грошову винагороду.
Також часто гравці скептично ставляться до автоматичного заповнення лотерейного білета на сайті. Однак знову-таки, оскільки система працює за принципом випадковості, наперед неможливо сказати, які саме номери випадуть з лототрона. Тож автоматичне заповнення білетів є цілком справедливим і ніяк не знижує вірогідність того, що обрана комбінації буде виграшною.
Звісно, щоб остаточно побороти такі міфи про лотереї, потрібно обирати надійні перевірені ігри. Важливо, аби сама лотерея була ліцензованою, а під час розіграшу в залі були присутніми представники наглядової комісії.
Міф 2: «Перемагають лише ті, хто вже вигравав у лотерею»
Цей стереотип можна спростувати, вже виходячи з першого зруйнованого нами міфу. Виграш у лотереях є абсолютно випадковим. Його не можна спрогнозувати й підлаштувати. Тому недовіра і страх того, що виграють у такі ігри переважно знайомі або родичі власників, є абсолютно безпідставними.
Тим паче інформація про переможців є загальновідомою. Навіть якщо вони приховують своє прізвище або обличчя, лише з інтерв’ю можна сказати, що ці історії – це приклад того, як абсолютно кожній людині, що взяла участь у розіграші, може пощастити.
Так, наприклад, у лютому 2024 року, взявши участь у супер розіграші від Супер Лото, призеру з Києва вдалось виграти понад 600 000 грн. Переможцем виявився переселенець з Донецька, який у 2014 році почав життя спочатку у столиці. Гравцеві вже понад 50 років, проте він знайшов в собі сили облаштувати життя і ніколи не втрачав надії на те, що удача йому все-таки усміхнеться.
Існує й безліч інших прикладів того, як у лотерею виграють в тому числі ті люди, які вперше або вдруге в житті придбали ігровий бланк та заповнили його. Тобто до цього моменту вони не мали жодного досвіду у подібних іграх. І це не дивно, адже усім нам відома приказка, що новачкам щастить. Під час гри не настільки важливий досвід (хоча він грає роль у плануванні стратегії заповнення лотерейного білета), наскільки віра в себе і дрібка удачі.
Міф 3: «Брати участь у лотереї – це безглуздо»
Часто потенційних гравців відштовхує від придбання лотерейного білета той факт, що ймовірність виграшу доволі низька. Особливо це стосується найпопулярніших, великих ігор. Так, наприклад, за статистикою шанси на виграш джекпоту у Супер Лото складають 1:20 млн.
Тож люди вважають подібні ігри абсолютно безглуздими. Перш за все через те, що не вірять, що саме вони зможуть потрапити до списку переможців. Опроверження цього стереотипу – історії переможців, які змогли зірвати джекпот у ту ж саму лотерею Супер Лото, про яку ми вже говорили вище. Вона пропонує найбільші грошові призи. І у 2021 році одному з гравців дійсно пощастило – він зміг зірвати джекпот і виграв понад 33 млн грн!
Міф 4: «Лотереї призводять до фінансових проблем»
Важливою перепоною до того, щоб спробувати зіграти в лотерею, є те, що люди бояться залежності від азартних ігор. Однак насправді ви цілком можете грати свідомо, не перетворюючи ігри у нездорове заняття. Перш за все це стосується раціоналізації витрат. Завчасно визначте, який бюджет ви можете витрачати на лотерейні білети. І в жодному разі не виходьте за межі цієї суми. Це дозволить контролювати процес і знівелює ризики того, що ігри стануть суттєвою статтею витрат.
Фінансові ризики пов’язані також із тим, що стається після того, як гравець отримав виграш. Бували такі випадки, що люди, наприклад, кидали свою роботу і планували жити усе життя за рахунок виграних коштів. Однак гроші мають здатність закінчуватися, а професійні навички – втрачатися. Тому у жодному разі не варто приймати необдуманих рішень. Якщо онлайн лотерея принесла вам чималу суму грошей, дотримуйтеся ключових правил поведінки з ними:
- Проконсультуйтеся з фінансовим експертом, який допоможе визначити: як розподілити виграну суму на різні потреби.
- Уникайте спонтанних дорогих покупок. Ви можете дозволити собі невеликий шопінг. Однак не варто купляти нерухомість або автомобіль просто тому, що ви маєте гроші. Такі покупки мають бути виваженими.
- Інвестуйте частину виграних коштів, щоб отримати довгостроковий пасивний дохід.
- Розплатіться з усіма боргами. Якщо у вас є кредити або іпотека, найкраще використання виграних коштів – закриття боргів. Це покращить вашу кредитну історію і допоможе уникнути штрафів та інших негараздів з банком.
Міф 5: «Лотереї не приносять користі суспільству»
Останній міф, який ми поспішаємо спростувати, полягає у тому, що лотерейні ігри є шкідливими для суспільства або просто не приносять йому жодної користі. Перш за все цей факт спростовує те, що більшість переможців, які змогли виграти джекпот або інші великі суми, спрямовують частину коштів на благодійні проєкти. Це дозволяє їм допомогти тим, хто потребує цього.
Але не лише через це лото ігри можна вважати корисними для сучасного суспільства. Реальність така, що компанії, які їх випускають, підтримують ряд ініціатив, спрямовуючи кошти на корисні благодійні програми. Вони можуть як фінансувати маленькі місцеві ініціативи, так і допомагати людям у найвіддаленіших куточках світу.
Українські компанії не стали винятком. Наприклад, Українська Національна Лотерея підтримує ряд благодійних фондів та ініціатив. Зокрема фонд Tabletochki. Його основна мета спрямована на те, аби забезпечити усіма необхідними ліками дітей, що страждають від онкологічних захворювань.
З початку повномасштабного вторгнення компанія УНЛ регулярно спрямовує фінанси на потреби Збройних Сил України. Також здійснюється:
- фінансування різноманітних культурних ініціатив;
- підтримка та розвиток спорту серед дорослих та молоді;
- допомога дитячим будинкам тощо.
І не варто забувати про те, що провайдери лотерей, які мають ліцензію, сплачують усі необхідні податки. Що своєю чергою також приносить користь суспільству за рахунок коштів, що надходять безпосередньо в бюджет країни.
Щоб прийняти зважене рішення, чи варто саме вам брати участь у грі, потрібно зруйнувати для себе всі міфи про лотереї, які існують сьогодні у суспільстві. Наявність цих стереотипів – це наочна ілюстрація того, що люди часто бояться того, про що зовсім нічого не знають.
Розібравшись, як працює державна лотерея, можна зрозуміти, що це чесна справедлива гра, де переможець може отримати все, якщо фортуна усміхнеться саме йому. До того ж такі ігри приносять чимало користі. Для окремої людини вони є джерелом хорошого настрою та азарту, що з’являється під час розіграшу. Для суспільства в цілому, вони часто стають спонсорами цілого ряду благодійних проєктів, залучаючи таким чином гравців до благородної корисної місії.