EB5 — це віза для підприємців, які інвестували велику суму грошей до американських бізнес-проєктів. Мінімальна сума капіталовкладень складає $900 000. Імміграційна влада США пропонує кілька варіантів участі у програмі — відкриття власного бізнесу або інвестиції в уже існуючі проєкти. Вид на проживання видають усій родині інвестора з перспективою отримання грін-карти через 2 роки, а згодом і громадянства США.
Як отримати візу ЄВ-5
Іноземець, який хоче отримати візу інвестора до США, має обрати один із двох варіантів інвестиційної участі:
- створити власний бізнес та 10 робочих місць;
- інвестувати від $900 000 у комерційне підприємство Регіональних центрів і створити щонайменше 10 непрямих робочих місць.
Обов’язкова умова — капіталовкладення заради бізнес-візи EB-5 обов’язково має бути ризикованим: проєкти, які гарантовано принесуть прибуток і стануть успішними, влада не допускає до програми. Крім того, необхідно довести, що джерело коштів інвестора є легальним.
За словами фахівців, 90% зарубіжних інвесторів вибирають інвестиції через регіональні центри, щоб зняти із себе відповідальність за розвиток бізнесу. Іноземці можуть вкласти кошти у корпорації, одноосібні володіння та інші приватні чи державні структури. Регіональні центри стежать за виконанням усіх комерційних та імміграційних зобов’язань, а також за створенням необхідних 10 робочих місць.
Переваги ділової візи в США
За даними фахівців Іммігрант Інвест, щороку бізнес-візу ЄВ-5 видають 10 000 іноземцям, а кількість охочих отримати ВНП у США стрімко зростає. Експерти пояснюють такий сплеск активності з політичною та економічною ситуацією у світі. У той час як ділова віза ЄВ-5 — це можливість сховатися в безпечному місці на випадок проблем на батьківщині. Крім цього, підприємницька віза має й інші переваги:
- візу отримує одразу вся родина інвестора;
- через 2 роки умовний статус знімається і інвестор разом із близькими отримують грін-карту;
- з зеленою картою можна вільно подорожувати 185 країнами;
- діти інвестора мають право на здобуття освіти в США за зниженою вартістю;
- інвестування в багатомільйонні успішні проєкти може приносити гарний прибуток;
- інвестиції можна повернути вже через 5 років;
- вся сім’я може розраховувати на отримання всіх соціальних пільг, а також на оформлення медичного страхування;
- можливість в’їжджати та виїжджати з Америки, коли захочеться;
- Грін-карта дає право на роботу в будь-якому штаті;
- документ відкриває шлях до громадянства США.
Процес оформлення EB-5
Процедура оформлення візи для підприємців складається з багатьох етапів:
- консультація з імміграційним експертом, юристом або ліцензованим агентом програми, який вибере найбільш підходящий спосіб отримання ділової візи, детально вивчивши біографію клієнта;
- вибір об’єкта для інвестування (відкриття власного бізнесу або фінансування підприємства), внесення інвестицій;
- подача петиції іммігранта-підприємця з документами, де детально описаний інвестиційний план проєкту зі створенням необхідних робочих місць;
- схвалення петиції, підготовка документів для видачі умовної грін-карти;
- через кілька років — подання петиції про зняття умовності з набутого статусу резидента (до форми додаються документи, що свідчать про те, що інвестиційний проєкт завершився успішно, а також створені робочі місця);
- отримання грін-карти, з якої через 5 років можна отримати американське громадянство.