BitTorrent — це мережевий протокол для обміну файлами через Інтернет. Він був створений американським програмістом Бремом Коеном, який написав перший torrent-клієнт «BitTorrent» на мові Python в квітні 2001 року. Файли за таким протоколом передаються частинами, а кожен torrent-клієнт, отримуючи ці частини, в той же час віддає їх іншим клієнтам. Bittorrents (також відомий як «торренти») працюють, завантажуючи невеликі біти файлів з різних джерел в один і той же час. Завантаження Torrent надзвичайно просте у використанні, і за межами декількох постачальників торрент-торрента самі торренти безкоштовні для користувачів.
За словами розробників Transmission для Windows, відсутність версії для даної ОС було великим упущенням, але тепер його виправили.
BitTorrent-клиент Transmission уже более 10 лет работает с OS X и Linux, но пользователи Windows получили доступ к нему только сейчас.
Программа доступна бесплатно, поддерживает управление при помощи браузера и установку ограничений скорости. Ее размер составляет порядка 25 Мб.
Нынешняя версия пока не добавлена на страничку загрузок Transmission. Чтобы скачать ее, нужно перейти по этой ссылке и выбрать файл transmission-2.92-x64.msi для 64-битной Windows и transmission-2.92-x86.msi для 32-битной. С выходом следующей версии программа будет добавлена в раздел загрузок.
Как отмечает разработчик Майк Гельфанд, отсутствие поддержки Windows было самым большим упущением Transmission.
“Я видел, что многие люди хотят использовать Transmission на Windows, поскольку они уже работали с ним на других платформах, или стараются найти альтернативу их нынешнему BitTorrent-клиенту”, — рассказал Гельфанд.
Гельфанд был одним из участников команды, разработавшей версию для Windows. По его словам, на реализацию проекта ушло несколько месяцев.
Принцип роботи протоколу
Принцип роботи протоколу полягає в тому, що навантаження на розповсюджувача файлу зменшується завдяки скачуванням клієнтів. Вони починають обмінюватися даними відразу ж, навіть якщо ними файл не докачаний до кінця.
Для роботи BitTorrent, як правило, необхідний трекер — спеціалізований сервер, що працює по протоколу HTTP. Він потрібен, щоб клієнти, іменовані бенкетами, могли знайти один одного. Перед початком скачування клієнт під’єднується до трекера за вказаною в торрент-файлі адресою, повідомляє йому свою адресу і ідентифікатор файлу, який потрібно завантажити (він іменується хеш-сумою). У відповідь клієнт отримує адреси інших клієнтів, що викачують або роздають цей файл. Згодом клієнт періодично інформує трекер про хід процесу і отримує оновлені списки адрес. Бенкети з’єднуються один з одним і обмінюються сегментами файлів без безпосередньої участі трекера. Він лише зберігає інформацію, що отримується від клієнтів. Існують також і бестрекерні системи, в яких трекер доступний децентралізовано — на клієнтах в формі розподіленої хеш-таблиці.
Мережа Torrent
Мережа BitTorrent — найпопулярніша форма спільного використання файлів P2P (тимчасова мережа). З 2006 року спільне використання BitTorrent стало основним засобом для користувачів, щоб торгувати програмним забезпеченням, музикою, фільмами і цифровими книгами в Інтернеті. Торренти дуже непопулярні з MPAA, RIAA і іншими органами авторського права, але вони дуже люблять мільйони студентів коледжів і університетів по всій планеті.
Мережа Torrent дебютувала в 2001 році. Програміст на мові Python Брем Коен створив технологію з наміром поділитися нею з усіма. І дійсно, його популярність знялася з 2005 року. Спільнота torrent тепер виросла до мільйонів користувачів по всьому світу в 2009 році. Оскільки торренти прагнуть відображати фіктивні і пошкоджені файли, в основному вільні від рекламного/шпигунського ПЗ і досягають приголомшливих швидкостей завантаження, Популярність торрента все ще швидко зростає.