Через війну та ковідну пандемію гостро постало питання освітніх втрат, які є дуже нерівномірними: хтось з учнів повноцінно вчився весь цей час, у когось навчання переривалось, а хтось не зміг вчитися зовсім впродовж тривалого періоду. Через це значно погіршилися результати навчання українських школярів.
«Міністерство освіти і науки України дуже уважно відноситься до цієї проблеми. Зокрема були створені рекомендації щодо організації програм із надолуження освітніх втрат. Також активно розробляються різні заходи, які допоможуть школярам засвоїти потрібні знання. Але розпочинати звичайно потрібно з визначення рівня знань кожного учня – які саме предмети та теми потрібно надолужувати», – сказав заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків.
Відсьогодні визначити, як учень засвоїв той чи інший предмет та тему можна за допомогою Штучного Інтелекту, який розробила Асоціація інноваційної та цифрової освіти разом із компанією «UBOS.tech», за сприяння Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти.
«Всі вже багато чули про Штучний Інтелект і тепер українські освітяни, учні та їх батьки зможуть використати його на практиці в освітньому процесі. ШІ протестує учня та визначить, які теми він знає добре, а на які потрібно звернути додаткову увагу. Таким чином, ми формуємо індивідуальну траєкторію надолуження освітніх втрат для кожного учня. Даний сервіс ми розробили за власний рахунок, без бюджетних або донорських коштів», – говорить Виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі Українських Освітніх Хабів Марія Богуслав.
Перевагами сервісу є:
- ШІ замість звичайних тестів,
- точність та швидкість,
- доступність 24/7,
- без обмежень за кількістю спроб,
- безкоштовно.
«Ми працюємо над тим, щоб даний інструмент широко використовувався не тільки для надолуження освітніх втрат. Адже він має перспективу дуже широкого застосування: для вчителів – це можливість тестувати учнів впродовж навчального року, для батьків та опікунів – це можливість отримувати якісний зворотній зв’язок щодо успішності своїх дітей, для учнів – це цікавий інструмент для «прокачки» себе, а для системи освіти – це ще і можливість проводити наукові та освітні конкурси серед учнів з різних предметів, а також визначати рівень володіння м’якими навичками (soft skills). Найближчим часом за допомогою Штучного Інтелекту ми проведемо конкурс …., як серед учнів, які навчаються в Україні, так і серед тих, хто наразі перебуває за кордоном у різних країнах світу», – пояснює директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.
Наразі вже доступно визначення володіння рівня знань для учнів 9-11 класів, з 250 тем, по таким основним шкільним предметам, як: алгебра, геометрія, історія, українська та англійська мови.
«Найбільша цінність для нашої команди – бачити як наша робота приносить соціальну користь. Це, зокрема, реалізувалось в розробці освітнього проєкту технологією UBOS. Якісне навчання школярів сьогодні конвертується в успішне майбутнє всієї держави завтра. Завдяки нашому продукту українська освіта зробила ще один крок у напрямку технологічного прогресу. UBOS зміг розробити зручну та просту в користуванні платформу для навчання школярів за доволі обмежений час та кількість ресурсів. Це стало можливим завдяки low-code методології розробки програмного забезпечення, який реалізовує наша технологія. Крім того, завдяки UBOS ми розкрили потенціал штучного інтелекту в освітній сфері. Це день, коли ми можемо говорити про нову епоху української освіти», – сказав СЕО компанії «UBOS.tech» Андрій Бідочко.
Даний сервіс був презентований під час Курсу підвищення кваліфікації для освітян «Штучний Інтелект в освіті», на який можна безкоштовно записатись.
Відео інструкція від ІМЗО:
Додаткові матеріали:
Стаття від МОН