У період глобальної пандемії COVID-19, яка не проявляє жодних ознак уповільнення, компанії змушені приймати важкі рішення, що стосуються організації роботи та проводити значущі зміни в сфері внутрішньої політики. Незважаючи на те, що в ряді країн і регіонів вже дозволено відкривати офіси, компанії побоюються ризиків з якими стикаються співробітники під час тривалих поїздок на громадському транспорті, і в тісних офісних приміщеннях. З огляду на це, змішаний формат роботи: в офісі і віддалена робота, стануть новими нормами в доступному для огляду майбутньому.
Продуктивність не постраждала. Поки що
В опитуванні, проведеному YouGov у співпраці з USA Today і LinkedIn, 54% респондентів повідомили, що робота на дому справила позитивний вплив на їх продуктивність, в основному, через зменшення кількості зустрічей і відсутності необхідності добиратися до робочого місця. Однак, 51% співробітників повідомили, що відчувають себе самотньо вдома. Тому, незважаючи на те, що продуктивність праці може залишатися стабільною в короткостроковій перспективі, важко припустити, як довго це триватиме.
Для ефективної роботи обмін досвідом і міжособистісні відносини не менш важливі, а відсутність соціальних контактів будинку є серйозною проблемою. Хоча відеоконференцзв’язок може, певною мірою, компенсувати недолік спілкування, справжні інновації, спільна робота і соціальне залучення, яке дає офісна культура, буде важко відтворити на постійній основі в умовах віддаленої роботи.
Психічне здоров’я співробітників
Порушення соціальних зв’язків і, як наслідок, психічного здоров’я незабаром почне чинити негативний вплив на співробітників, незалежно від їх положення. Почуття самотності та ізоляції, безумовно, зросте, якщо людина працює з дому. У тому ж дослідженні повідомляється, що для боротьби з самотністю 49% респондентів протягом дня звертаються до друзів і родичів по телефону, або проводять більше часу в соціальних мережах – заходи, які вважаються контрпродуктивними.
З іншого боку, діти, які більше не можуть відвідувати дитячий сад або школу, відволікають протягом робочого дня, що знижує уважність і ускладнює виконання завдань. 23% респондентів ділять робочий простір з чоловіком або партнером, а 14% діляться ним з дітьми, що займаються онлайн-навчанням, що вимагає постійної участі батьків.
Люди мають право вибору
Здатність продуктивно працювати віддалено неймовірно цінна в звичайний час. Коли ви даєте працьовитому співробітникові можливість вибрати гнучкий графік роботи, який відповідає його потребам, переваги для компанії очевидні. Тим не менш, ключовим є особистий вибір кожного.
Для Serviceplan Group надання вільного вибору завжди було одним з основних пріоритетів і переваг. Сьогодні, незважаючи на обставини, ми раді повідомити про поступове і безпечне відкриття UA House of Communication щоб знову зустрічатися зі своїми колегами. Надалі ми будемо озброєні новим досвідом як фізичного, так і віртуального робочого світу, краще підготовлені до вирішення будь-яких завдань, з будь-якої точки світу, з будь-якою командою. Бути гнучким і чуйним по відношенню до наших співробітників і клієнтів є основою того, що ми робимо, незалежно від того, де і в яких умовах перебуваємо.
В Україні SERVICEPLAN GROUP представлена агентствами: MEDIAPLUS (Медіа), SERVICEPLAN GROUP в Україні (Креатив) і PLAN.NET (Діджитал).