Діяльність більшості сучасних компаній неможливо уявити без електронного документообігу, систем CRM і ERP, використання бухгалтерських програм. Щоб успішно конкурувати на ринку, підприємствам доводиться регулярно впроваджувати нові інструменти і сервіси, проводити оновлення і масштабування мережевого і серверного устаткування.
Але покупка, налагодження та обслуговування дорогих пристроїв вимагає серйозних капіталовкладень, які можуть окупитися тільки в довгостроковій перспективі. Тому багато компаній вдаються до такого способу скорочення витрат як використання віртуальних серверів та інфраструктури IaaS.
Що таке IaaS?
Абревіатура IaaS розшифровується як Infrastructure as a Service (інфраструктура як послуга). Йдеться про схему, при якій формується хмарна інфраструктура для бізнесу. До її компонентів відносяться сервери, віртуальні мережі, сховища даних. Клієнт істотно заощаджує, оскільки позбавляється від необхідності купувати комп’ютери, програмне забезпечення, мережеве обладнання, кліматичні системи, прокладати кілька каналів інтернету, забезпечувати резервне електроживлення.
Технологія IaaS відрізняється масштабністю і високою швидкістю розгортання. Наприклад, віртуальний сервер IaaS від Датагруп вже через дві години готовий до роботи.
Приклади використання віртуального сервера
Завдяки гнучкості схема IaaS передбачає безліч сценаріїв застосування. Ось лише деякі з найбільш поширених варіантів:
- Розробка і тестування. При такому сценарії використання компанії-розробники можуть розміщувати в хмарі додатки для проведення тестування, а торгові фірми – створювати тестові інтернет-магазини, які дозволяють вивчити попит на новий товар.
- Резервний майданчик. Для серйозних компаній навіть короткочасний простой через аварійну ситуацію може призвести до серйозних втрат. Хмарні технології дозволяють без великих витрат створити запасний майданчик для забезпечення безперебійної роботи сервісу при позаштатних ситуаціях. Резерв може бути з повним дублюванням, при якому сервери ідентичні майданчику-джерела, а канали зв’язку підключені і активовані, або ж з частковим. В цьому випадку сервери забезпечують роботу виключно критичних систем.
- Сервіси для клієнтів.
- Резервне копіювання. У процесі роботи у більшості компаній накопичується масив даних, які вимагають захисту, копіювання, відновлення з резервної копії.
- Ресурси для тимчасових проектів. Якщо компанія розгортає проект, який буде актуальний протягом обмеженого часу, раціонально використовувати віртуальний сервіс. Після закінчення робіт інфраструктуру, що стала непотрібною можна відключити.
Насправді варіантів застосування віртуального сервера IaaS набагато більше. Співробітники компанії «Датагруп» допоможуть підібрати необхідну конфігурацію інфраструктури та нададуть професійну консультацію.