У цьому році на ринок криптовалют обрушилися головні загрози: тут і невпевненість в ринку, і спроби регулювання, нестабільний курс біткоіну через який альткоіни теж відчували себе трохи не в собі. Однак, insider відзначили три основні проблеми криптовалют, які не можна ігнорувати.
1. Проблема з підтвердженням життєздатності концепції
Концепція блокчейну досить зручна і може полегшити роботу для багатьох компаній, але проблема в тому, що не всі хочуть її використовувати. Наприклад, блокчейн може полегшити транзакції, зробити їх прозорими, доступними і автоматичними, виключивши посередників, як банки.
Компанії не хочуть перемикатися на блокчейн, поки не буде доведено, що він володіє масштабованістю для вирішення завдань в реальному світі, але немає ніякої можливості підтвердити, що у блокчейна є така масштабованість, поки якась велика компанія не перейде на нього. Поки ця проблема не буде успішно вирішена, ставка на блокчейн залишатиметься ризикованою інвестицією.
2. Проблема з регулюванням
Основна проблема, яка поки що висить у повітрі з незрозумілим результатом – регулювання криптовалют.
Різні країни по різному реагують на нововведення. Хтось ніяк не відповідає і не вникає в тему, хтось досить привітно ставиться, хтось з обережністю, а інші з агресією. Південна Корея в числі тих, хто досить обережний з криптовалютами. Вони не забороняють їх, але намагаються регулювати своїми способами. Наприклад, анонімність криптовалют неможлива в цій країні, адже банки зобов’язані підтверджувати особистість своїх клієнтів, якщо їхні рахунки пов’язані з криптовалютними біржами.
США теж досить жорстокі. У листопаді Податкове управління США виграло позов до популярної криптовалютной біржі Coinbase, зобов’язавши її передати інформацію про користувачів, які в період з 2013 по 2015 роки укладали угоди в біткоінах на суму понад 20 тис. доларів. Таким чином в країні збираються дізнатися про тих, хто не платить податки.
Тобто одна з основних переваг криптовалют – анонімність – сходить нанівець через увагу до них влади.
Проблема: Для того, щоб криптовалюти сприймалися всерйоз і мали майбутнє, необхідно якесь регулювання. Однак регулювання підриває той основний принцип, на якому засновані віртуальні валюти і який в першу чергу і привернув інвесторів. Вибрати золоту середину між необхідністю регулювання і бажанням незалежності буде дуже непросто.
3. Проблема майнінгу
Хоча не всі криптовалюти можна майнити, основні з – як Bitcoin або Ethereum – саме цим привертають до себе увагу. А майнінг вимагає величезної кількості ресурсів: електрики, потужні комп’ютери і, найголовніше, сильні відеокарти. Хоча зараз вже використовують й іншу техніку, відеокарти все одно залишаються популярними.
Через велику популярність майнінгу ціни на відеокарти зросли в десятки, а деякі магазини не продають більше однієї або двох відеокарт в руки. На це точно відгукнуться головні виробники NVIDIA і Advanced Micro Devices.
Проблема: Через майнінг ціни на відеокарти різко зросли, що принесло вигоду NVIDIA і AMD, але розлютило основних покупців відеокарт – геймерів і бізнесменів. NVIDIA і AMD мають дві різні стратегії. Одні бачать в криптовалютах майбутнє і збираються активно розробляти відеокарти в цьому напрямку, а інші навпаки бачать в майнінгу тільки короткострокову перспективу, тому будуть і далі розробляти відеокарти орієнтуючись на своїх основних споживачів.