Життя сучасної людини оточує величезний потік інформації. Відповідно до проведених досліджень компанії Frost & Sullivan до початку 2021 року обсяг інформації буде становити близько 40-45Zb (1 Zb (зеттабайт) це приблизно 1 млрд Gb (гігабайт)). А до кінця 2025 року ця цифра може збільшитися в 10 разів, що в підсумку дійде до 450Zb. Розставити все по своїх місцях і не упустити важливе в потоці інформації – завдання співробітника аналітичного відділу.
Актуальність
З огляду на те, що для таких сфер діяльності, як бізнес, завжди є необхідність «тримати руку на пульсі» і максимально швидко отримувати свіжу інформацію і також швидко її адаптувати під свої робочі процеси, то аналітики без роботи не залишаться. Незважаючи на популярність цієї професії, співробітники, діяльність яких пов’язана з аналітикою, повинні мати специфічний набір, як особистих, так і професійних якостей, знань і навичок.
Обов’язки
Аналітик – це професіонал своєї справи, який здатний:
- збирати, сортувати, аналізувати і зводити воєдино дані, відповідно до поставленим перед ним завданням;
- використовувати різноманітні інструменти аналізу;
- брати участь в розробці програм оптимізації, підвищення ефективності та прогнозування майбутніх тенденцій;
- формувати і складати звітність про проведені дослідження;
- планувати, здійснювати бізнес-прогнози і визначати стратегію розвитку компанії на майбутнє.
Незалежно від напрямку професійної діяльності аналітик повинен зібрати і проаналізувати дані, дати їм оцінку і виробити практичні рекомендації.
Персональні якості фахівця
Левова частка роботи аналітика протікає в скрупульозному і вдумливому осмисленні величезних обсягів інформації, тому уникнути неточностей і помилок в роботі можна завдяки таким якостям, як:
- максимальна концентрація на поставленому завданні;
- масштабне мислення;
- відмінна пам’ять;
- цілеспрямованість;
- увага до дрібниць;
- відповідальність та ін.
Чи варто вибирати професію аналітика?
При першому ж згадуванні про аналітиків, перед нами відразу постає образ людини, що риє в стосах паперів, уважно дивиться в монітор комп’ютера і щось бубонить собі під ніс – скукота і смуток, але так чи так все однозначно?
- Постійно зростаючий попит на фахівців цієї галузі на ринку праці з гідною винагородою за роботу. Середній оклад по Росії коливається в межах 60-80 тис. руб.
- Посидючість, аналітичний склад розуму і помірний темперамент роблять виконання обов’язків цілком прийнятними, а швидке надходження нової інформації, аналіз і підведення підсумків може навіть захопити і залучати не гірше улюбленого детектива.
- Можливість вибирати між роботою в офісі, віддаленою формою зайнятості або навіть фрілансом. Живеш в красивому невеликому місті без зайвого шуму і суєти, при цьому працюєш в серйозній компанії з солідним окладом. Або, навпаки, переїздиш в сучасний мегаполіс і кожен день насолоджуєшся динамікою і вируючим життям великого міста. Тут право вибору залишається за самим співробітником.
- Робочі процеси аналітика тісно перетинаються з інтересами топ – менеджерів і власників компаній, тому по ходу роботи гарантована взаємодія з керівними ланками організацій та підприємств, що дає додаткові можливості для кар’єрного зростання і фінансового добробуту.
Аналітиків можна розділити на кілька видів:
Джерело: Trud .com
Середній рівень заробітної плати аналітиків
Згідно з графіком, середній рівень заробітної плати становить приблизно 60 тис. руб.
Джерело: Trud .com
Як і де освоїти посаду аналітика?
Спочатку необхідно вибрати напрямок і визначитися зі спеціалізацією, а вивчити вподобану професію за короткий термін, в повному обсязі і в зручний час можна на спеціальних курсах.